Асоціація міст України вимагає виключити із Бюджетної декларації на 2025-2027 роки неприйнятні положення щодо доходів територіальних громад

Асоціація міст України (АМУ) виступила проти зменшення доходів територіальних громад, які передбачені схваленою Кабміном Бюджетною декларацією на 2025-2027 роки. В АМУ заявили, що у Бюджетній декларації є неприйнятні положення щодо доходів територіальних громад. І спрямовані вони проти місцевого самоврядування. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Дзеркало тижня.

Зокрема, документ передбачає зниження частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування податку на доходи фізичних осіб в розмірі 4%. В АМКУ зазначили, що у разі реалізації такої норми наступного року місцеві бюджети втратять 11,4 млрд гривень. Через це більшість населених пунктів України можуть залишитися без тепло– та водопостачання. Також в АМКУ вважають, що зменшення цього показника завадить переговорам України про вступ до ЄС, адже у звіті Європейської комісії саме 64% ПДФО вказано як частину фіскальної децентралізації.

Ще одним пунктом бюджетної програми є вилучення з доходів бюджетів громад податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військових. В АМУ зауважили, що уряд пропонує зменшити громадам фінансування військових потреб на 90 млрд грн щорічно. Це суперечить закону 9559-д, щодо розширення повноважень громад з підтримки сектору безпеки та оборони, створення фортифікаційних споруд.

Також бюджетна програма передбачає відновлення вилучення з бюджетів громад коштів реверсної дотації. Зокрема, наступного року громади втратять 16,6 млрд грн. Цими коштами, додали в АМУ, громади зараз допомагають військовим підрозділам, забезпечують фінансування  місцевих програм в галузі освіти, медицини, соціальної допомоги та захисту.

Аби зберегти органам місцевого самоврядування можливості виконувати свої повноваження та надавати необхідні послуги мешканцям і допомагати Об’єднаним Силам ЗСУ, АМУ вимагає вилучити з Бюджетної декларації вищевказані норми. З такою вимогою Асоціація міст України звернулася до голови бюджетного комітету ВРУ Роксолани Підласої.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: