Схема «бойових» виплат у тилу: БЕБ викрило посадовців підрозділу сил оборони

Детективи Бюро економічної безпеки викрили групу посадовців одного з підрозділів сил оборони, які організували схему незаконного нарахування бойових виплат. За даними слідства, державі завдано понад 9,3 млн грн збитків. Про це повідомляє 49000.

Слідство встановило, що упродовж лютого 2023 — вересня 2024 року вісім службових осіб підрозділу, серед яких командир, його заступник та начальник штабу, вносили неправдиві дані до офіційних документів.

Зокрема, військовослужбовців оформлювали як учасників бойових дій, хоча фактично вони не виконували бойових завдань і перебували в тилу. На підставі таких документів формували списки для виплат і нараховували додаткову грошову винагороду — до 100 тисяч гривень щомісяця кожному.

Унаслідок цих дій державний бюджет зазнав збитків на понад 9,3 млн грн.

За результатами розслідування встановлено причетність восьми осіб. Двом із них повідомлено про підозру за зловживання владою та службове підроблення, ще трьом — за зловживання владою, іншим трьом — за співучасть у злочині.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Досудове розслідування триває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними.

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2026, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: