28 українських командирів судять за прорив росіян на Харківщині

ДБР розслідує недбале ставлення до служби українських військових, що призвело до прориву росіян на Харківщині. Про це йдеться в ухвалі суду, повідомляє 49000.

Слідчі з’ясували, що 10 травня біля Стрілечої, Красного, Борисівки, Пильного, Гатища та інших населених пунктів Харківської області підрозділи 125 бригади залишили бойові позиції під час штурмових дій росіян.

У матеріалах справи про прорив державного кордону фігурує 28 командирів. Серед них командувач оперативно-тактичного угруповання, командир бригади, командири батальйонів, командири рот, начальник відділення розвідки штабу. Їх причетність перевіряє ДБР.

За даними з судового реєстру, командування 125 бригади та підрозділів, підпорядкованих бригаді, халатно поставилися до військової служби. На кордоні Харківської області вони не організували оборону позицій належним чином, що стало причиною втрати цих позицій та військової техніки, а також внаслідок чого загинули наші військовослужбовці.

Deep State інформує, що командира 125 ОБрТрО зняли з посади, також планується звільнити управління бригади. Є інформація, що вони проігнорували повідомлення про накопичення війська ворогом спочатку в сірій зоні, а потім і в прикордонних населених пунктах.

Серед документів – бойові розпорядження, оперативні директиви, план фортифікацій.

9-10 травня російські військові знову вдерлися у північні райони Харківської області, які були звільнені у 2022 році. Росіяни захопили кілька сіл у прикордонні. Тривають бої за місто Вовчанськ.

Після наступу росіян резонансними стали заяви командира розвідроти ЗСУ Дениса Ярославського, що першої лінії оборони біля Вовчанська начебто просто не було і росіяни зайшли пішки.

Влада заперечує проблеми з фортифікаціями, пояснючи, що вони є, їх збудували подалі від кордону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: