Посадовці держпідприємства критичної інфраструктури розтратили 23 млн грн на закупівлі програмного забезпечення
На Київщині правоохоронці викрили посадовців державного підприємства критичної інфраструктури у розтраті 23 мільйонів гривень на закупівлі програмного забезпечення. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Кіберполіцію.
Встановлено, що одна з філій держустанови провела тендер на закупівлю програмного забезпечення для організації вантажних перевезень. Перелік запитуваних послуг передбачав розробку, постачання та налаштування відповідних програм, однак на момент підписання актів про виконані роботи програма не функціонувала.
Посадовці філії держпідприємства критичної інфраструктури вирішили “заробити” на цьому та залучили в свою оборудку керівника підрядної фірми. Після оголошення підконтрольного йому бізнесу переможцем тендеру він уклав договір на розробку програмного забезпечення. Після чого підрядник склав та підписав акти надання послуг, отримав за це кошти на рахунок підприємства і розподілив їх між учасниками злочину.
Поліцейські викрили “схему” двох заступників керівника філії державного підприємства критичної інфраструктури, які були відповідальні за проведення даних робіт та підрядника, з яким вони уклали договір. Для цього в Києві та Київській області було проведено девʼять обшуків за місцями їх роботи і проживання.
Усім трьом оголошено про підозру в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, тобто у кримінальному правопорушенні (ч. 5 ст. 191 Кримінального Кодексу України). А також видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб та повторно, тобто у кримінальному правопорушенні (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 Кримінального Кодексу України).
Ділкам загрожує до 12-ти років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.
Наразі слідчі Нацполіції та кіберполіцейські встановлюють інших причетних до скоєння даного злочину осіб.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що посадовець Держслужби геодезії перевів у приватну власність землі харківського орнітологічного заказника.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: