Командир роти вимагав у солдата 17,5 тисяч гривень за підписання рапорту про звільнення

У Хмельницькій області командир 332 роти резерву регіонального управління Сил оборони територіальної оборони визнали винним в одержанні неправомірної вигоди, поєднаної з вимаганням. Про це повідомляє 49000.

Хабар за звільнення

У серпні 2023 року солдат роти резерву написав рапорт на звільнення з лав ЗСУ, посилаючись на утримання трьох дітей віком до 18 років. Командир відповів, що законних підстав для звільнення з військової служби немає, оскільки солдат є біологічним батьком тільки двох дітей. Але військовослужбовець проконсультувався з адвокатом і повторно подав рапорт на звільнення через сімейні обставини.

Після цього командир зателефонував солдатові і сказав, що він повинен заплатити 17,5 тис. гривень за те, що він поставить свою резолюцію та скерує рапорт в регіональне управління Сил ТРО для подальшого вирішення. У разі не надання коштів командир не погоджувався підписати рапорт. За кілька днів командир знову зателефонував та запитав чи зібрав військовослужбовець необхідну суму коштів і сказав, що їх треба буде внести на його банківську карту, реквізити якої він повідомить згодом. А ще за пару днів обвинувачений надіслав реквізити своєї карти через мобільний додаток Signal.

Версія командира

У судовому засіданні командир вину визнав частково. Не заперечував отримання коштів на картку, але виклав свою версію подій.

Розповів, що цей солдат раніше отримував консультацію що підстав для його звільнення з військової служби немає. 7 серпня 2023 року цей військовослужбовець у кабінеті, начебто, напав з ножем на командира та ще одну особу, якій заподіяв тілесні ушкодження. Солдат поводився неадекватно, причину нападу пояснити не зміг, тому його доставили до психіатричного відділення військового шпиталю, куди також прибули працівники поліції та Військової служби правопорядку. Щоб зняти стрес від такої ситуації, обвинувачений потім вжив 150 мл коньяку, внаслідок чого у нього в ході медичного огляду виявлено стан алкогольного спʼяніння. За це перебування його притягнули до адміністративної відповідальності і оштрафували на 17 тисяч гривень. Солдат вибачився за свою поведінку та пообіцяв відшкодувати розмір штрафу та 500 грн судового збору і саме про це, нібито, йшлося в їх телефонних розмовах.

Обвинувачений думав, що солдат перерахував йому на банківську картку саме 17 тисяч гривень за той штраф, який він мав сплатити з його вини.

Помічник начальника регіонального управління з правової роботи Сил територіальної оборони «Захід» у судовому засіданні пояснив, що для вирішення питання про звільнення, військовослужбовець має звернутись із рапортом до свого безпосереднього командира. Лише за його резолюцією рапорт скеровується до регіонального управління, де він опрацьовується юридичною службою і потім командир військової частини приймає рішення та видає наказ.

Командир роти безпосередньо не був уповноважений приймати рішення про звільнення військовослужбовця, але без його резолюції рапорт про звільнення не було б скеровано до регіонального управління.

Рішення суду

Суд переконався, що підписання рапорту про звільнення військовослужбовця входило в обовʼязки обвинуваченого. Про те, що він не підпише  рапорт у разі неотримання коштів, командир неодноразово говорив у телефонних розмовах із потерпілим. Суд відкинув версію сторони захисту, що гроші обвинувачений як добровільне відшкодування штрафу.

Обвинувачений у суд також визнав, що усвідомлював правомірність притягнення його до адміністративної відповідальності і що його вимога до підлеглого заплатити замість нього штраф була незаконною.

Законодавство на сьогодні виключає можливість для засуджених за корупційний злочин покарання нижче нижчої межі санкції або звільнення від відбування покарання із випробуванням.

У підсумку командира засудили до 5 років увʼязнення з конфіскацією майна, крім житла. До набрання вироком законної сили він перебуває під домашнім арештом у нічний час.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: