В Україні перестали працювати 2 блоки ТЕС: чи будуть відключення електроенергії
В Україні припинили роботу 2 блоки на теплоелектростанціях (ТЕС) – на заході та в центрі країни. Причина – виведення в аварійний ремонт. Втім, на енергозабезпечення українців це вплинути не повинно – енергетики запевняють, що електроенергії, що виробляється в країні, достатньо для забезпечення потреб усіх споживачів.
Про це повідомили в “Укренерго”. Там зазначили: триватимуть ремонтні роботи недовго – лише добу.
“Два блоки на ТЕС у західному та центральному регіонах виведені в аварійний ремонт протягом доби. Електроенергії, що виробляється українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб усіх побутових та юридичних споживачів”, – йдеться в повідомленні.
В яких областях немає світла
Водночас, у 437 населених пунктах України все ж відсутнє енергопостачання. Причини – бойові дії та технічні порушення.
Так, через обстріли є пошкодження в мережах:
- Донецької;
- Харківської;
- Херсонської областей.
Через технічні порушення знеструмлені споживачі в:
- Миколаївській;
- Сумській;
- Чернігівській областях.
Коли запровадять графіки відключень
Водночас українців уже попередили, що зима 2023-2024 років може стати найважчою за всю незалежність країни. Адже якщо Росія відновить масштабний обстріл енергоінфраструктури, уникнути масових відключень електрики не вдасться.
“Ми готуємося до найжахливішої зими в історії. Тому ми заплющимо очі, якщо не отримаємо Taurus [ракети великої дальності. – Ред.], але отримаємо системи ППО. Ми намагаємося захистити наші електростанції якнайкраще. Але росіяни вчаться. Вони ще раз перевірять нашу витривалість своїми ракетами”, – визнав глава МЗС країни Дмитро Кулеба.
Зі свого боку, в Міненерго зазначили: без атак РФ на об’єкти енергетичної інфраструктури вводити графіки відключення струму не будуть. Тобто, у такому разі навіть за всіх складнощів без світла українців не залишать.
А складнощі з генерацією струму можуть виникнути навіть без активних атак на об’єкти енергетичної інфраструктури з боку РФ. Річ у тім, що з похолоданням споживання електроенергії зростає – і дефіцит генерації може виникнути за температури повітря мінус 10 градусів.
Втім, вихід з цієї ситуації є. Зокрема, в період пікових навантажень нестачу струму можна компенсувати імпортом.
За матеріалами OBOZ.UA.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: