15 років тюрми отримав посадовець “Укренерго”, який хотів організувати блекаут у 5-х областях

Реальний термін ув’язнення за матеріалами СБУ отримав посадовець Харківського підрозділу компанії “Укренерго” Сергій Волков, який очолював групу з оптимізації та розрахунку втрат електроенергії. Він виявся агентом ФСБ, який наводив російські ракети на ключові енергооб’єкти України на території Харківської, Сумської, Полтавської, Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє 49000.

Також працівник “Укренерго” збирав відомості про наслідки ворожих ударів по енергетичній інфраструктурі України. Передусім він намагався дізнатися інформацію про рівень ушкоджень і технологічні спроможності цих об’єктів.

Розвіддані потрібні були росіянам для підготовки нових та проведення повторних ракетних ударів для повного знеструмлення 5 областей України.

У червні 2023 року військові контррозвідники СБУ у Харкові затримали російського агента “на гарячому” під час виконання ним ворожого завдання. Тепер суд призначив йому 15 років тюрми.

Було встановлено, що ФСБ завербувала Волкова ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, а наприкінці лютого 2022 року – визначила йому розвідзавдання.

Отриману інформацію зрадник дистанційно передавав до ФСБ через “зв’язкового”, який перебував у тимчасово окупованому місті Щастя на Луганщині. Для комунікації використовували анонімний чат у месенджері.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: