“Золоті” паспорти: у ДП “Документ” виявили фінансових порушень на 84 мільйона

Аудитори з Держаудитслужби перевірили державне підприємство “Документ”, яке займається оформленням паспортів, та виявили фінансових порушень на 84 мільйона гривень за останні 3 роки. З цієї суми тільки 15 мільйонів пішло на утримання автопарку. Про це повідомляє 49000 із посиланням на Державну аудиторську службу України.

Як повідомляється, під час планового аудиту діяльності ДП «Документ» протягом останніх 3-х років фахівці Держаудитслужби виявили, що підприємство щорічно витрачає мільйони гривень на утримання власного автопарку та неефективно контролює нещодавно відкриті зарубіжні філії для оформлення закордонних паспортів українцями, які перебувають за межами держави.

Також встановлено, що ДП «Документ» залучило сторонніх осіб до адміністрування Єдиного державного демографічного реєстру та ідентифікації громадян іноземців та осіб без громадянства, але не змогло документально підтвердити оплату послуг на 8,4 млн грн.

Крім того, витрачено зайві кошти на оренду приміщень, які не використовуються, та утримання автопарку легкових автівок для адміністративно-управлінського персоналу, за умови його використання за законодавством лише посадовими особами.

У 2023 році підприємство не зважило на відсутність фінансового плану, який було затверджено майже через рік від дати, визначеної законодавством, і витратило на придбання автомобілів та їх обладнання близько 15,1 млн гривень.

Також не менше питань в аудиторів постало щодо фінансування нещодавно відкритих за кордоном 6 відокремлених підрозділів для оформлення паспортів українцям, які перебувають за межами держави.

Як зʼясувалося, громадяни України, оформлюючи паспорти закордоном, поряд із оплатою сервісних послуг державного підприємства сплачували за законодавством й адміністративний збір, що визначався у гривнях та зараховувався до Державного бюджету України.

Аудитори також виявили факти, коли на роботу до філій брали близьких осіб.

Загалом на премії, оплату праці за невідпрацьований час, ремонтні роботи та інші послуги ДП «Документ» зайво витрачено понад 45 млн грн. А взагалі сума неефективного використання коштів на підприємстві сягає близько 84 млн грн.

Держаудитслужба повідомила, що аудиторський звіт щодо фінансових порушень в ДП “Документ” передано до правоохоронних органів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: