«Золота роза»: у Дніпрі відкрили 15-ту мініскульптуру, присвячену Єврейській громаді Дніпра

У Дніпрі відкрили п?ятнадцяту мініскульптуру, яку присвятили Єврейській громаді Дніпра. Назва скульптури однойменна з назвою центральної синагоги у Дніпрі «Золота Роза», яка є серцем дніпровської єврейської громади.

«Ця скульптура символізує мультикультурність нашого Дніпра, багатоконфесійність і головне – комфортність проживання і розвитку для будь-якого українця чи гостя нашої країни», – зазначив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

Зі свого боку, голова художньої ради при міському голові Григорій Гельфер додав: «Цю скульптуру ми відкрили в рамках проєкту «Відчуй Дніпро», який підтримує програма міського голови Дніпра «Культурна столиця». Сама троянда – це символ мудрості, краси та історичного шляху, який за тисячу років виборов єврейський народ аби стати незалежним».

Під окупацією, без світла та зв?язку мініскульптуру для Дніпра створив Владислав Кириченко з Херсону. Його кандидатуру як автора мініскульптури «Золота Роза» обирали більше року тому серед багатьох претендентів. Під час окупації Владислав відмовився залишати рідний Херсон, втім продовжив творити.

«Була дуже велика небезпека для нього, бо одна із мініскульптур, які Владислав створив для Херсону, була викрадена рашистами, тому була небезпека, що могли прийти і до нього. Тому процес створення можна сказати був підпільний і він все одно шукав можливості для роботи», – зазначив автор проєкту «Відчуй Дніпро» Карен Агаджанян.

Відкриття п’ятнадцятої мініскульптури приурочили до початку святкування єврейського свята Хануки: «Велике свято світла та добра, сили духа, перемоги світла над темрявою і ця маленька скульптура, яка зроблена з великою любов?ю в таких драматичних обставинах стає назавжди символом і серцем нашої громади», – зазначив директор єврейської громади Дніпра Зєлиг (В’ячеслав) Брез.

Доторкнутись та відчути «Золоту Розу» можна на парапеті перед входом до Хоральної Синагоги, що розташована у Дніпрі.

Нагадаємо, проєкт «Відчуй Дніпро» третій рік поспіль активно реалізовує встановлення мініскульптур по місту. У Дніпрі вже існує 15 історичних символів нашого міста. Крім «Золотої Рози» вже встановлені скульптурки: «Дніпровські лоцмани», «Фанат «Дніпра», «Печиво «Дніпро», «Студентська заліковка», «Трамвайчик», «Дніпровська ракета», «Марафонець», «Диригент Гурген Карапетян», «Міст Олександра Поля», «Кіт Василь», «Муза Вадима Сідура», «Катеринославська цегла», «Пилосмок «Ракета», «Лікарська валіза Лешко-Попеля».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: