Зловживання службовим становищем: ексочільник КП “Полтавапаливо” завдав збитків на майже 13 мільйонів

У Полтаві САП та НАБУ повідомили про підозру колишньому очільнику комунального підприємства “Полтавапаливо” Миколі Горященку, зловживання якого завдали майже 13 мільйонів гривень збитків територіальній громаді. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

У середу, 29 травня 2024 року, було повідомлено про підозру колишньому виконувачу обов’язків директора Полтавського обласного комунального виробничо-комерційного підприємства “Полтавапаливо” (ПОКВКП “Полтавапаливо”) Миколі Горященку, зловживання якого завдало територіальній громаді майже 13 млн грн збитків.

Встановлено, що виконувач обов’язків директора ПОКВКП «Полтавапаливо», діючи без дозволу Полтавської облради та в порушення статуту підприємства, у червні 2020 року уклав з приватним товариством договір про надання поворотної фінансової допомоги на суму 1,890 млн грн терміном на 1 місяць.

Усвідомлюючи, що товариство не може повернути указані кошти, директор комунального підприємства підписав “Мирову угоду”, відповідно до умов якої ПОКВКП «Полтавапаливо» зобов’язується в строк до 01.10.2020 погасити свою заборгованість або передати у власність приватного товариства нерухоме майно відповідної вартості, яке перебуває в управлінні “Полтавапаливо”.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, Горященко одноосібно, без згоди власника, здійснив відчуження комунального майна на користь приватного товариства.

Таким чином, у приватну власність було передано 6 виробничих будинків з господарськими будівлями та спорудами, що розташовані у м. Полтава, м. Кременчук, м. Лубни, а також у трьох селищах у Козельщинському, Машівському та Решетилівському районах, загальною площею майже 75 тис. кв.м. та вартістю 1 794 874 грн. Проте висновками комплексної судової оціночно-будівельної та економічної експертиз встановлено, що ринкова вартість цього майна сягає 14 526 029 грн.

Дії колишнього виконувача обов’язків директора ПОКВКП “Полтавапаливо” Горященка кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що двоє посадовців з Полтавщини віддали землі лісового фонду під приватний піщаний кар’єр.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: