Імперію Олександра Петровського-Наріка чекає крах, а самому авторитетному бізнесмену, меценату та колишньому наперсточнику з Озерки доведеться відповідати по міжнародним законам. Це станеться, якщо німецькі правоохоронці, які здійснюють відповідне слідство, доведуть справу до логічного кінця. Про це стверджують експерти, аналізуючи розвиток ситуації, зазначають журналісти 49000.com.ua.
Як відомо, з самого початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Олександр Петровський залишив її та опинився в Європі. Залишив досить дивним чином – вже після того, як чоловікам призивного віку було заборонено виїжджати за кордон.
Нагадаємо, що невдовзі після цього у центрі Відня біля готелю «Бристоль» стався резонансний випадок. Тоді начебто охоронці Наріка, які свого часу забезпечували охорону шахрайських колл-центрів у Дніпрі, жорстоко побили місцевого таксиста.
Цей випадок набув такого широкого розголосу в українських та міжнародних ЗМІ, що у справу були вимушені втрутитися європейські правоохоронні органи.Вони зафіксували автомобіль дружини Петровського.
Та ще виявили кількох людей з його оточення – наприклад, братів Адамадзе та Антіка.
По ходу справи слідчі відслідкували повну хронологію поїздок Наріка по Європейським країнам, починаючи з квітня. І отримують все більше фактів щодо його численних незаконних схем.
Європейські слідчі стверджують, що Петровського не можна вважати ні меценатом, ні благодійником. Бо він є лідером одного з найпотужніших організованих злочинних угруповань в Дніпрі. Сфера інтересів цього угрупування включає функціонування шахрайських колл-центрів, економічні та насильницькі злочини.До того ж викрита активна участь у незаконному видобутку бурштину, нафти та газу, а також залученні різноманітних корупційних схем для викачування державних ресурсів з України.
А факти, які дозволяють припустити, що саме Петровський начебто виступає емісаром злодіїв в законі, допомагає їм відмивати та легалізувати здобуті злочинним ляхом кошти, дало змогу німецьким правоохоронцям перейти до більш активних дій. Так, в рамках цього кримінального провадження 16 вересня минулого року в берлінській резиденції Петровського правоохоронці провели серію обшуків.
При цьому виявили понад 450 тисяч євро, величезну колекцію хронографів та годинників лакшері-класу, серед яких експерти ювелірної вказали на такі марки, як Parmigiani, Bovet, Zenith, Bregeut та інші.
А також купюру, схожу на колекційну номіналом у 10 тисяч доларів, яких у світі всього 336 одиниць.
«За найскромнішими оцінками, вартість знайдених годинників може сягати до двох мільйонів доларів. Питання, як всі вони були придбані та опинилися в Берліні лишається відкритим. Як і те, з яким саме паспортом, Петровський залишив Україну після початку війни. Та чиї інтереси сьогодні він намагається просувати на території ЄС», – зазначають експерти.
Також під час обшуків стало відомо і про наступне. Ще на початку серпня 2015 року Олександр Петровський отримав паспорт громадянина Республіки Кіпр. Зазначимо, що в Україні подвійне громадянство офіційно заборонено.
Хоча в нього вже було декілька громадянств – Грузії, Швейцарії та Ізраїлю.
Але це зовсім не вплинуло на діючу владу, яка нічого не зробила заради законного позбавлення Петровського українського громадянства.
Напевно, паспорт кіпріота дуже став у нагоді Наріку, коли закрили кордони України. У відкритих відомостях можна знайти інформацію щодо перетину Петровським європейських кордонів. При цьому той використовує як український, так і кіпріотський паспорти. Спочатку аналіз цих вояжів та інших фактів дозволяв припустити, що Петровський вирішив обрати своєю кінцевою резиденцією місце десь в районі Берліна чи Відня. Але у липні ці плани різко змінилися.
Під час згаданого обшуку самого Нарікав резиденції не було. Саме тоді він звернувся то влади Словаччини із заявою посідки на проживання на території держави. І саме там з 16 вересня Нарік перебував, переховуючись від німецького слідства.
Згідно з існуючої інформацією, він оселився в одному з найколоритніших місць цієї країни Тренчині.
Цікаво, що спочатку у якості резиденції Петровський обрав недорогий пенсіонний будинок PensonFecy без будь-яких елітних заморочок.
Але, мабуть, житло дійсно було «не по чину». І невдовзі Петровський знову змінив місце розташування, переїхавши за 130 км убік столиці Словаччини та зрештою осів у Братиславі.
Зазначимо, що у центрі Братислави по вулиці Задунайська Цеста знаходиться рекрутингова компанія AcrossBorderlandConsultng.
Її очолює словак Павел Норулак. Цей чоловік знає кілька мов, в тому числі українську. Більше того: у нульових роках він займав посади топ-менеджерів не менше, як у трьох страхових компаніях нашої країни.
Тому досить логічним виглядає один з напрямків діяльності фірми – надання консультаційних послуг з підбору персоналу та подальшого переїзду українців у країни ЄС.
Але після того, як Братиславу відвідав Петровський, у Словаччині пішли чутки про можливу переорієнтацію цього бізнесу.
«Петровський міг обрати саме цього чоловіка у якості свого компаньйона чи фронта для здійснення амбіційних планів. Що це за плани поки що невідомо. Але стверджують, що Норулака можуть використати чи вже використовують для операцій з відмивання коштів», – вважають автори цієї гіпотези.
Існує й інша версія. Річ у тому, що під час звернення Петровського за отриманням посвідки на проживання на території Словаччини той повідомив, що планує займатися експортом сільськогосподарської продукції, зокрема, зерна з України до Європейського союзу. Але про це біль детально ми поговоримо пізніше.
Зазначимо, що експерти впевнені у тому, що у разі, якщо німецькі слідчі доведуть справу до логічного кінця – імперію Петровського чекає крах. Бо у Європі закони працюють. І колишньому наперсточнику нарешті доведеться відповідати.