Юристка фінансової піраміди OneCoin отримала 4 роки в’язниці

Суд засудив Ірину Ділкінську, яка очолювала юридичний відділ у компанії OneCoin, до чотирьох років в’язниці та штрафу в $111,4 млн. Проєкт виявився фінансовою пірамідою. Збиток від нього оцінюють у $4 млрд. Про це повідомляє 49000 з посиланням на incrypted.

Колишня очільниця юридичного відділу та комплаєнс-контролю компанії OneCoin Ірина Ділкінська отримала чотири роки в’язниці. Раніше вона визнала себе винною у змові з метою шахрайства та відмивання грошей.

«Участь Ірини Ділкінскі у фінансовій піраміді OneCoin була грубим порушенням ділової етики. Замість виконання своїх прямих посадових обов’язків вона брала участь у відмиванні грошей. Ми притягнемо до відповідальності кожного учасника цієї схеми, де б вони не ховалися», — заявив прокурор Даміан Вільямс.

Крім тюремного терміну, вирок передбачає також виплату $111,4 млн штрафу. Згідно з матеріалами справи, Ділкінська допомогла вивести $110 млн на рахунки на Кайманових островах.

Журнал Bloomberg із посиланням на матеріали засідання заявив, що засуджена просила суд відпустити її для нагляду за неповнолітніми дітьми в Болгарії, але отримала відмову.

Проєкт OneCoin було засновано 2014 року. Його створили Ружі Ігнатова і Себастьян Грінвуд. Стартап позиціонувався як аналог біткоїна, але на практиці виявився звичайною пірамідою. Збиток від її колапсу склав близько $4 млрд.

Ділкінська — це остання членкиня керівництва OneCoin, яка отримала термін за участь у шахрайській схемі. Грінвуд був заарештований 2018 року, його засудили до 20 років в’язниці.

Доля Ігнатової досі невідома. Раніше ЗМІ заявили про те, що її вбили 2018 року. Її брат вийшов на свободу в березні 2024 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: