Як захиститися від хімічної атаки

З початку війни всі ми змушені були запам’ятати правила поведінки в екстрених ситуаціях. Часто саме від них залежить життя. Завідувач центру лікування гострих отруєнь розповідає про основні правила поведінки при загрозі ураження хімічними речовинами.

Про це повідомляє канал Дніпро ТВ.

З багатьма отруйними речовинами ми знайомі в повсякденному житті. Це аміак, азотна кислота та хлор. Якщо їх використовувати не за призначенням, висока вірогідність отруєння. Однак, загрози варто чекати від російських окупантів – вони вже зараз вдаються до заборонених прийомів, застосовуючи хімічну зброю. В Рубіжному, що на Луганщині, росія тиждень тому вже вдруге влучила у цистерну з чотирма тоннами азотної кислоти.

Олександр Михайленко, завідувач центром лікування гострих отруєнь: «Если химическая атака застала вам, например, дома, то обязательно нужно закупорить все окна, двери, под двери, если есть щели, положить влажную тряпку. Обязательно. И использовать дома респираторы или, например, ватно-марлевые повязки, что самое простое, и смачивать их в 2-процентный содовый раствор».

При витоку азотної кислоти використовують содовий розчин. Симптоматика отруєння всіма речовинами схожа – різь в очах, покашлювання, ускладнене дихання, сльозотеча. При найгіршому сценарію можливий набряк легень.

Майже місяць тому, через ворожий обстріл на “Сумихімпромі”, стався витік аміаку: зона ураження – два з половиною кілометри. Про це повідомив керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький. Аміак підіймається вгору, тому варто ховатися якомога нижче.

Олександр Михайленко, завідувач центром лікування гострих отруєнь: «Вы понимаете, запах нашатырного спирта и запах хлора мы можем определить. То есть это нам дает повод к тому, подниматься наверх или нам спускаться вниз. В данной ситуации мы уже используем не содовый раствор, а раствор уксусной кислоты 5-процентный или уксус, или лимонная кислота».

Військовий та двоє цивільних постраждали внаслідок застосування невідомої отруйної речовини у Маріуполі. Медики свідчать про однакові симптоми в усіх постраждалих – почервоніння обличчя, підвищення артеріального тиску, сухість та печія у ділянці глотки, слизових ділянок очей, задуха. Симптоматика не виключає атаки хлором. Для захисту від нього використайте носовичок або іншу тканину та підійміться як можна вище де б ви не знаходились.

Олександр Михайленко, завідувач центром лікування гострих отруєнь: «Хлор тяжелее воздуха. Поэтому при оповещении о том, что может быть взрыв где-то произошел и есть выток хлора, то нужно стараться как бы использовать возвышенности. Если это, например, случилось на улице, надо попытаться прикрыть пути какими-то подручными средствами».

Бойових отруйних речовин існує декілька класів. Спеціалісти з InformNapalm вважають, що російські загарбники використають зарин. Ця речовина вирізняється нервово-паралітичною дією. Вона немає запаху та невидима. Ділянку викиду необхідно убезпечити, в першу чергу повідомте надзвичайників. Антидоти для зарину існують майже в усіх медичних закладах. Наслідки після отруєння лікують стаціонарно.

Олександр Михайленко, завідувач центром лікування гострих отруєнь: «Выражено слезотечение, слюнотечение, першение в горле, боль в глазах, головокружение, тошнота, рвота. Тут больше всего симптомов и одно из опаснейших отравлений. Клиника развивается от одной минуты до десяти минут».

Якщо відбувся вибух фосфорної бомби, ви відчуєте запах часника та побачите у небі купу білих часточок. Білий фосфор горить за температури до 2760 градусів за Цельсієм і займається на тілі. Так, під дією фосфорних снарядів опинялася Луганщина.

Олександр Михайленко, завідувач центром лікування гострих отруєнь: «Важно – это стараться убрать с открытых частей тела кусочки белого фосфора. Это можно делать какими-то подручными средствами, что у вас там в кармане – ключи или ещё что-то. Стараться их не стирать, а стараться сбросить, и эти кусочки нужно обязательно под воду».

Як тільки ви виконали усе можливе для захисту від отруйних речовин, негайно телефонуйте до швидкої допомоги та служби надзвичайних ситуацій.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламные блоки позволяют нам оставаться независимыми СМИ, а вам – получать самые свежие новости под ними. Scroll down!

Присоединяйтесь также к 49000 в Google News. Следите за последними новостями!Присоединиться
Главное за день
logo-bottom
© 2022, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: