Як в Україні з 1 березня змінилась сума пенсійних виплат

Кабінет Міністрів України повідомив: розмір пенсії в Україні з 1 березня зріс на 19,7%. Дніпрянка Лідія, як і усі люди пенсійного віку, дуже чекала на індексацію. Раніше вона отримувала 6 тисяч гривень, але на теперішній час цього дійсно буває замало, особливо в холодний період року. Експерти проаналізували повідомлення Кабміну та пояснили, що резерв для зростання пенсій з’явився через збільшення заробітної платні мобілізованої частини суспільства. Це збільшило внесок у Єдиний соціальний фонд. Підвищення розміру пенсій відбулось для 10,5 млн пенсіонерів.

Про це повідомляє «ДніпроТВ«.

Ось такий в мене вийшов чек… Цю бабусю звати Лідія, вчора їй виповнилось 73 роки. Вона пропагує активний спосіб життя і відвідує Університет третього віку. Жінка, як і усі пенсіонери, з великою надією чекала індексації пенсії. Раніше Лідія отримувала 6 тисяч гривень.

Лідія, дніпрянка: «Я кожного року складаю список того, що мені необхідно купити, де зекономити, де що. Ви знаєте, різні пенсіонери бувають. Хтось, хто сильно хворіє, є дуже багато таких, більшу частину, якщо навіть не всю, витрачають на ліки. Хтось витрачає лише на їжу. Хтось на мандрування. Я особисто підхожу до цього питання дуже раціонально. Усього потрохи, як кажуть». 

Сьогоднішній святковий стіл обійшовся їй у 400 гривень. Жінка намагається економити та слідкувати за акціями у магазинах, аби розрахувати свої витрати. Експерти пояснюють причину росту пенсій…

Михайло Кропивко, аудитор: «Пенсійний фонд провів розрахунки і розрахував, що він повинен підняти пенсії як мінімум на 19,7%. Як вчора пояснив Кабінет Міністрів, вони побачили резерв для збільшення індексації пенсій. Побачили резерв в тому, що у нас збройні сили зараз — десь мільйон чоловік, які отримують зарплатню від 30 до 100 тисяч в місяць, з якої платиться внесок у Єдиний соціальний фонд. І ось це підвищення доходів цього прошарку населення, мобілізованих, і є резерв, за рахунок якого, як пояснює Кабінет Міністрів, можливою стала індексація пенсій».

Підвищення розміру пенсій відбулось для 10,5 млн пенсіонерів.

Лідія, дніпрянка: «Кожного року, наскільки я знаю, усі пенсіонери чекають цю індексацію. Я моніторила майже кожного дня інтернет. Взагалі, це питання ще давно підіймалось. Чесно кажучи, я дуже хвилювалась, тому що були такі моменти, коли казали, що вона буде, то ні, то 28%, то 5. Я дуже хвилювалась, скільки ж воно буде. І ось в кінці, тиждень назад, вже все вирішили, і я вже знала скільки в мене буде». 

Тепер пенсія Лідії зросла ще майже на 500 гривень.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: