49000 Полная версия страницы

Як не потрапити на гачок аферистів, які пропонують заробіток за лайки у соцмережах

Останнім часом у мессенджерах та соціальних мережах активізувалися аферисти, які пропонують гроші за виконання простих завдань.

Як працює схема шахрайства з лайками у соцмережах?

Не так давно в Україні з’явилася нова шахрайська схема. Поліція розповідає, що аферисти рекламують свою діяльність через короткі відео, зокрема на платформі TikTok, і пропонують гроші за перегляд, “лайк” або залишення відгуків в Google-картах. Інформацію розсилають через месенджери.

Зловмисники виплачують невелику суму (від 100 до 500 гривень), щоб здобути довіру потенційної жертви. Після цього вони збирають особисті дані, включаючи банківську інформацію.

Далі аферисти пропонують приєднатися до “робочої групи” з обіцянкою великого заробітку. Вони пропонують оплатити покупки, визначені адміністратором групи, за невеликі суми і обіцяють виплати на картку, щоб ще більше завоювати довіру.

Пізніше адміністратори групи змушують придбати неіснуючий товар за високими цінами, вказуючи на фішингові посилання на шахрайські онлайн-магазини. Тут жертви мають вводити конфіденційну платіжну інформацію.

Цей метод дозволяє зловмисникам отримати доступ до рахунків жертв та позбавити їх власних заощаджень.

Як впізнати аферистів, які пропонують заробіток за лайки?

У Міністерстві юстиції зауважили, що у випадку, якщо особа отримує пропозицію про роботу від відомого бренду, важливо перевірити інформацію про вакансію на офіційному веб-сайті потенційного роботодавця. Це через те, що шахраї можуть створювати фейкові веб-сайти, які вкрай схожі на офіційні ресурси відомих брендів.

Найпоширеніші елементи у подібних пропозиціях включають:

Як захистити себе від шахрайства з лайками у соцмережах?

Щоб уникнути потрапляння в руки шахраїв, кіберполіція рекомендує дотримуватися наступних порад:

Що робити, якщо ви стали жертвою аферистів?

У випадку виявлення шахрайських дій, важливо звернутися до найближчого відділу поліції або телефонувати за номером 102. Зберіть документальні підтвердження шахрайства, такі як чеки оплати, банківські квитанції та роздруківки оголошень.

Також слід звернутися до адміністратора відповідного веб-сайту для блокування сторінки шахрая. Зателефонуйте у банк, через який здійснювалися платіжні операції, та повідомте про переказ на картку шахрая.

Після притягнення винної особи до кримінальної відповідальності, ви маєте право звернутися до суду для відшкодування завданої вам матеріальної та моральної шкоди.

За матеріалами «Дніпро Оперативний».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Exit mobile version