Екс-заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко в суді намагався повернути 52,2 мільйона гривень застави, яку за нього у лютому 2021 року вніс “ФІНТЕХ БЕНД”. Для українців ця фірма відома під назвою monobank. Про це повідомляє 49000.
Для Вищого антикорупційного суду він розповів історію про те, що “ФІНТЕХ БЕНД”, серед засновників якої він був, вимагає повернути гроші. Проте якщо він заплатить власними коштами, то тоді постраждає нібито фінансування безпілотників з назвою його благодійного фонду – “Довбуш”. А цього немає статися, тому що Яценко “залучений до виконання завдань з оборони держави”.
Тому колишній топ менеджер ПриватБанку просив “скасувати запобіжний захід та повернути заставу”.
Прокурор засумнівався у добрих намірах Яценко, бо той може підтримувати ЗСУ через “Армію дронів”, або іншу державну програму з Австрії, де зараз перебуває. Проте просить “повернути ці кошти і розпоряджатися ними через свою благодійну організацію”. Судді теж не повірили у щирість колишнього посадовця, якого підозрюють у махінаціях з коштами ПриватБанку. Крім того, “ФІНТЕХ БЕНД” офіційно не звертався та не просив повернути заставу.
Чому стільки шуму навколо Яценка
Володимир Яценко – це той колишній топ-менеджер банку, якого у лютому 2021 року затримало НАБУ, а його літак, що прямував до Відня, примусово приземлили в аеропорту “Бориспіль”.
Його підозрювали у розтраті коштів банку в особливо великих розмірах, за що він може отримати 12 років в’язниці з конфіскацією.
Проте його це не сильно хвилює. Колишній посадовець причаїв образу через вимушене приземлення та судився з Державною авіаційною службою України, яка не дала йому втекти до Відня начебто для консультації в приватній клініці. Спочатку нібито все було добре, а коли Верховний Суд направив справу на новий розгляд, вдача відвернулася від Яценка. Це було досить принизливо, тому що відмовили судді у Дніпрі, де у групи Приват все колись було “схвачено”.
Не даремно ж вони хотіли, щоб справу щодо махінацій у ПриватБанку перед націоналізацією з Вищого антикорупційного суду, який знаходиться у Києві, передали до Жовтневого районного суду у Дніпрі.
Судді, ймовірно, там не всі ще забули прізвище Яценка. Але чомусь кияни не захотіли ділитися справою зі своїми дніпровськими колегами. Сильно токсична та гучна ця справа, щоб з нею розбиралися не у столиці.