Встановлені граничні ціни на електроенергію перешкоджають вільному імпорту – Енергоспівтовариство

В Секретаріаті Енергетичного Співтовариства проаналізували діючі цінові обмеження на ринку електроенергії (прайс-кепи – Ред.) та дійшли до висновку, що їх збільшення дозволить Україні імпортувати електроенергію в будь-яку годину доби в період дефіциту.

Про це йдеться у звіті Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Відповідно до нього, взимку Україна потребуватиме імпорту електроенергії. Проте щоб задовольнити потреби енергосистеми, вартість електроенергії в Україні має відповідати європейській, що буде стимулювати до цього.

«Прогнозовані ціни на українському ринку «на добу наперед» (РДН), ймовірно, залишаться нижчими, ніж форвардні ціни в сусідніх державах-членах ЄС, таким чином мінімізуючи комерційні стимули для імпорту електроенергії з сусідніх держав-членів ЄС в Україну», – йдеться у звіті.

Наголошується, що дефіцит потужності в енергосистемі може виникнути в енергосистемі у будь-яку годину доби через такі фактори як зміна погоди і доступність генеруючих та розподільчих потужностей. Через це максимально встановлене цінове обмеження в €180 за МВт-год, яке діє лише у 4 вечірні години, не зможе повністю задовольнити потребу в імпорті.

«Таким чином, вищий рівень цінових обмежень протягом тривалого періоду (включно з годинами пік і поза піком) впливатиме на здатність України імпортувати електроенергію в будь-яку годину доби в період дефіциту», — пояснили у звіті. В Енергоспівтоваристві нагадали, що на початку 2023 року, через відключення світла, деякі споживачі імпортували електроенергію з Європи не дивлячись на те, що вона була дорожче. «Іншими словами, забезпечення безпеки постачання, навіть за вищих цін, вважалося більш важливим», – підкреслили у звіті.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: