Військовий облік жінок з медичною освітою в Україні: що потрібно знати

В Україні жінки з медичною освітою зобов’язані стати на військовий облік. Таким жінкам будуть видавати тимчасові військові посвідчення, повідомляє «Дніпро Оперативний».

Хто з жінок підлягає взяттю на військовий облік?

З 1 жовтня 2023 року в Україні набуває чинності закон про військовий облік жінок, згідно з яким жінки з медичною та фармацевтичною освітою мають обов’язково з’явитися до ТЦК, щоб стати на військовий облік. До військовозобов’язаних входять лікарі, акушерки, фармацевти, медсестри та стоматологи віком від 18 до 60 років.

Не зважаючи на це, інші жінки, які мають професію або спеціальність, споріднену з військовою, можуть стати на військовий облік за власним бажанням.

Ті з медиків, хто проігнорує військовий облік, будуть сплачувати штраф (від 850 до 1700 грн). Також передбачені штрафи для роботодавців, у яких працюють невраховані військовозобов’язані жінки з медичною освітою.

Як проходить процес постановки на військовий облік жінок?

Реєстрація на військовий облік проходить в ТЦК. Коли жінка приходить на реєстрацію, на неї заводять особову справу, після чого вона проходить медкомісію для висновку щодо придатності або непридатності до військової служби.

Так виглядає список документів, які треба мати при собі:

  • Фотокартки 3х4
  • Свідоцтво про шлюб
  • Свідоцтво про народження дітей/документ про опіку
  • Довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює
  • Документ про здобуття спеціальності/професії
  • Ідентифікаційний номер
  • Паспорт або ID-картка
  • Заява про взяття на облік

Який термін для постановки на взяття на військовий облік?

Жінкам, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, будуть видавати тимчасові посвідчення військовозобов’язаного. Строк дії таких посвідчень – 30 діб. Прибути в ТЦК жінки мають протягом 7 днів після отримання посвідчення.

Кожна жінка медичної спеціальності, яка досі не перебуває на військовому обліку, має стати на нього до 31.12.2026.

Студенти медики мають з’явитися до військкомату протягом 1 місяця після закінчення навчання. Список випускників вищих навчальних закладів надають ТЦК за 2 місяці до закінчення навчання.

Можливiсть працевлаштування без надання вiйськового квитка для жінок з медичною та фармакологічною освітою

Жінки, які отримали медичну або фармацевтичну спеціальність до 30 грудня 2022 року і не перебували на військовому обліку – мають право на працевлаштування без надання військового квитка до 2026 року.

Право жiнок-медикiв та жiнок-фармацевтiв безперешкодно виїжджати за кордон

За повідомленням МОЗ кожна жінка з медичною чи фармацевтичною освітою, незалежно від того, чи стоїть вона на військовому обліку, має право на перетин державного кордону.

На даний момент обмеження поширюються тільки на певні категорії державних службовців і посадових осіб, які займають конкретні посади.

Чи будуть мобілізувати жінок після постановки на облік?

Якщо жінка стала на військовий облік, це не означає, що її заберуть на фронт. Не кожна жінка на сьогодні є військовозобов’язаною, проте ті, які зараз служать у ЗСУ, є добровольцями.

Ганна Маляр – ексзаступниця Міністра оборони України стверджує, що на сьогоднішній день мобілізація жінок не здійснюється і не планується за відсутністю необхідності.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: