Вилучення військового ПДФО в громад позбавить їх можливості допомагати армії та місцевим жителям-експерти

Ці надходження замінили оподаткування, яке місцеві мешканці сплачували до того, як були призвані на військову службу.

Аналітики наголошують, що скасування податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), що спрямовується зі заробітної плати військовослужбовців на місцеві бюджети, призведе до послаблення громад. Такий крок позбавить їх можливості надавати підтримку силам оборони та надавати якісні послуги мешканцям. Водночас ця ініціатива не принесе жодних переваг Об’єднаним силам Збройних сил України, пишуть у своєму матеріалі «Військовий ПДФО: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» радниця голови Асоціації міст України з муніципальних питань, народна депутатка Оксана Продан та виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

За думкою експертів, ймовірно, ці кошти будуть включені до державного бюджету, так само як і 36% поточного обсягу ПДФО, яким управляє Міністерство фінансів.

«Коли Мінфін пише, що військовий ПДФО збільшилося після 24 лютого 2022-го, то не зазначає, що з того дня кількість воїнів зросла на 700 тисяч за рахунок цивільних. Усі, хто зараз сплачує військовий ПДФО, до мобілізації сплачували в громади ПДФО із зарплат учителів, продавців, робітників, службовців, податок на нерухомість, єдиний податок від підприємницької діяльності. Сьогодні цих податків немає, але є люди. Вони тимчасово змінили спеціальність, узявши до рук зброю для захисту України», – вказують автори.

Аналізуючи інформацію з 754 громад з загальної кількості 1470, що становить понад 50% всіх на території України, включаючи обласні центри, що наразі перебувають під контролем України, представники Асоціації міст України вказують, що збитки, заподіяні цим 754 громадам діями агресора, оцінюються у розмірі 815,61 млрд гривень. Водночас від держави ці громади отримали лише 6,83 млрд гривень для відновлення пошкоджених об’єктів.

 

«Чи достатньо в держави коштів? Ні. Чи стане їх більше, якщо заберуть військовий ПДФО у місцевого самоврядування? Ні. Потрібно допомагати тим, хто працює, хто фінансує оборону й захист із першого дня війни, у кого 64% ПДФО використовуються прозоро», – пишуть експерти.

Вони наголошують на тому, що видатки місцевих громад виявляються більш прозорими як для громадян, так і для наглядових органів, і тому вони є менш схильними до корупційних практик.

За матеріалами Дзеркало Тижня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: