Вбивали голодом та бездіяльністю: директора лікарні Мечникова Риженка звинуватили у смерті дитини

Чоловік, який втратив сина, поклав роки на те, щоб добитися справедливості, але судді вважали, що він не мав достатньо доказів. Про це повідомляє 49000.

Ця сумна історія почалася з того, що спочатку хлопець потрапив до лікарні у Марганці. Як згодом розповідав його батько, син був “при нормальному фізичному стані”. Проте, згодом дитину перевели до “Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова”, де хлопець помер.

Його батько був у розпачі, та спочатку він намагався з’ясувати що трапилося під час розмов з лікарями. Але, як чоловік пізніше розповів у суді, його відверто ігнорували. Згодом вбитий горем батько став слати офіційні запити, але й вони не дали бажаного результату.

“Їх просто потихеньку вбивали обох: його сина фізично голодом та іншим, а його морально та бездіяльністю. Все це підтверджується доказами”, – заявляв чоловік під час судових засідань.

Під час першої спроби захистити свої права та пам’ять про сина чоловік майже виграв. Суд визнав бездіяльність Риженка, який чи то не мав часу, чи бажання приділити увагу батьку, який втратив свою дитину. В цьому ж рішенні суд не побачив вини лікарів у смерті хлопця.

Тоді чоловік вирішив судитися з патологоанатомом, лікарнею Мечникова та Бюро судово-медичної експертизи, але теж марно. Суд знову став на їх захист, тому отримати відповіді та встановити істину не вдалося. Навіть після оскарження цих рішень.

Коли втретє чоловік вирішив судитися з Риженко та лікарнею Мечникова, то судді посилалися на лікарську таємницю, яка зберігається начебто й після смерті пацієнта, та згадували його попередні провали у судах.

Судді цитували Етичний кодекс лікаря, згадували вимоги щодо збереження лікарської таємниці та декларацію про забезпечення прав пацієнта в Європі. Виявилося, що Риженко відфутболював батька померлого хлопця заявами, що розкрити ці відомості можна тільки за згодою пацієнта. Хіба це не знущання з чоловіка, який втратив дитину?

Як вважаєте, які були шанси у чоловіка, який з третьої спроби намагався дізнатися правду про причини смерті свого сина? Так, цього разу суд теж йому відмовив. Згодом на сторону Мечки та її головного директора Сергія Риженка став ще й Дніпровський апеляційний суд, а Верховний Суд навіть не став вчитуватися у документи, назвавши історію малозначною.

І це не єдина справа, де родичі померлих пацієнтів через суд намагаються отримати інформацію про причини смерті своїх рідних у лікарні Мечникова. Про ще одну таку справу ми розкажемо найближчим часом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: