Борги за електроенергію можуть збільшуватися, навіть якщо ніхто не проживає в квартирі або будинку. Однак існують способи уникнути цього.
Як накопичується борг
Коли в квартирі чи будинку немає жителів, показники лічильника часто залишаються непереданими. Без цих даних оператор електромережі змушений робити розрахунок на підставі середньодобового споживання і передає цю інформацію постачальнику електроенергії.
Постачальник використовує ці обсяги для розрахунку згідно з тарифами та виписує рахунок. Власник житла його не сплачує, адже вважає це помилкою і таким чином починають формуватись борги.
Що робити, аби не накопичувати борги
Енергетики рекомендують, щоб власники нерухомості щомісяця передавали орієнтовані показання лічильника. Наприклад, якщо в квартирі залишився працюючим холодильник або інша електрична техніка, то достатньо буде до останніх зафіксованих вами показань додавати 2-5 кВт·год і оплачувати їх.
Після повернення до оселі важливо зробити фотографію показань лічильника або запросити контролера для перевірки даних.
Передавання одних і тих самих показань лічильника щомісяця рекомендується навіть у випадку, коли всі електроприлади вимкнуті і не використовуються.
Коли потрібно передавати дані
Передавати показання лічильника необхідно за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного.
За матеріалами Наше місто.