В Україні змінилися ціни на низку основних продуктів: озвучено, що буде з вартістю товарів далі

В Україні в травні споживчі ціни зросли на 0,5 % проти 0,2% у квітні, а на продукти харчування– на 0,9% та 0,3% відповідно. Відчутно зросла вартість м’яса та м’ясопродуктів – на 1,7%, рибу та продукти з риби – на 0,6%.

Також подорожчали сир і м’який сир – на 0,6%. Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

«Загалом динаміка споживчих цін свідчить про посилення сезонних тенденцій на ринку продуктів харчування, а зростання цін на овочі та фрукти відбулося за рахунок надходження перших ягід та ранніх овочів. В наступні місяці можна очікувати сповільнення зростання цін на ці групи товарів, а по найбільш масових продуктах – зниження споживчих цін», – сказав директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

Раніше повідомлялося, що Україна через підрив Росією Каховської ГЕС та затоплення населених пунктів втратить урожай із частини Херсонської області. Втрати у масштабах країни значно на ціни не вплинуть.

В інших регіонах України збільшили посів овочевих культур, проте дозрівають вони там пізніше, ніж на Херсонщині. Крім того, деякі культури (наприклад кавуни) складно вирощувати в інших областях.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: