В Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти: подробиці

З 2 травня в Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти. Він міститиме дані щодо українців, доля та місцезнаходження яких невідоме, що сприятимуть пошуку людей.

Також завдяки реєстру непрацездатні рідні безвісно зниклих громадян зможуть оформити виплати по втраті годувальників. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

У Мінреінтеграції зазначили, що з 2 травня стартує внесення даних про українців, що зникли безвісти, до Єдиного реєстру. Він розроблений Міністерством внутрішніх справ у співпраці з Уповноваженим зі зниклих безвісти та низкою інших дотичних відомств.

За даними МВС, наразі в Україні вважаються зниклими безвісти під час бойових дій близько 23 тисяч осіб.

“У реєстрі будуть зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи. Також до реєстру буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, які сприятимуть розшуку особи”, – зазначено у повідомленні.

Дещо полегшить життя цей Єдиний реєстр і родичам українців, доля яких невідома. За місяць після внесення зазначених даних до реєстру вони зможуть отримати витяг, що підтверджуватиме статус зниклого. А цей витяг, своєю чергою, дає громадянам право звернутися до Пенсійного фонду для оформлення пенсії по втраті годувальника для непрацездатних членів родини.

Для отримання витягу з реєстру щодо зниклих безвісти потрібно звернутися до МВС звичайною або електронною поштою, надати копії документів, що засвідчують особу та ступінь спорідненості із зниклою людиною.

Але найголовніше – Єдиний реєстр зниклих безвісти підвищить ефективність їх розшуку, адже шукати громадян будуть усі відомства у тісній співпраці.

Наявність централізованої інформації про зниклих безвісти допоможе налагодити більш ефективну розшукову роботу. Лише взаємодіючи з іншими відомствами, нам вдасться якомога швидше розшукати зниклих осіб, – наголосив Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко.

Нагадаємо, тим часом у Росії спростили визнання загиблих і зниклих безвісти.Тепер такими будуть вважати тих, чиє місцезнаходження невідоме протягом пів року.

Водночас, як бідкаються російські окупанти, подібне визнання мало чим допоможе родинам ліквідованих загарбників. Адже РФ не виплачує компенсацій родинам зниклих безвісти солдатів. А за умов прямого влучання снаряду чи елементарного небажання росіян забирати тіла своїх вбитих визнання факту загибелі загарбників суттєво ускладнюється.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: