В НБУ розповіли, коли «відпустять» курс долара в Україні

В Україні курс долара можуть «відпустити» (тобто скасувати фіксовану вартість валюти), проте це станеться після стабілізації ситуації. При цьому в НБУ припускають, що після скасування фіксованого курсу валюта може як подешевшати, так і подорожчати.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідь Національного банку. «НБУ перейде до більш гнучкого курсу, коли будуть сформовані належні передумови. За такого режиму ринковий курс зможе як послаблюватися, так і зміцнюватися, реагуючи на зміну ситуації на валютному ринку, а саме баланс попиту й пропозиції», – йдеться у повідомленні.

У Нацбанку зазначили, що на перших етапах переходу зберігатимуть активну присутність на ринку, щоб компенсувати дефіцит іноземної валюти та обмежити курсові коливання. Нагадаємо, Національний банк готується скасувати фіксований курс долара та перейти до гнучкого обмінного курсу.

Що буде з офіційним курсом

У НБУ розповіли OBOZREVATEL, що, ймовірно, не змінюватимуть офіційний курс долара в 36,6 грн до кінця 2023 року. Що вселяє оптимізм стосовно ситуації на ринку, адже раніше там прогнозували, що до закінчення 2023-го офіційний курс доведеться підвищувати до 38,2 грн.

Відстрочать і обмежать ослаблення курсу гривні кілька факторів. Зокрема:

  • заходи щодо підвищення привабливості нацвалюти;
  • суттєва міжнародна фінансова підтримка.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: