49000 Полная версия страницы

В МВС розсекретили архіви комуністичної влади про репресії та депортації українців із заходу країни у 1940–1950-х роках

Міністерство внутрішніх справ України зняло гриф “Для службового користування” з державного архіву, що стосуються масових депортацій населення з території Західної України в 1940-х та 1950-х роках. Розпорядників зобов’язали надавати й оприлюднювати відповідну інформацію.

Про це повідомила пресслужба МВС із посиланням на закон України “Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917–1991 років”. Метою вказаного документа є забезпечення відкритості архівної інформації репресивних органів та заборона обмеження доступу до неї.

Як зауважив директор Департаменту документообігу та контролю Іван Сопіга, доступ до таких документів має бути відкритий для громадськості, зокрема, шляхом розміщення на офіційних вебсайтах.

Пресслужба міністерства зазначила, що у фондах Галузевого державного архіву зберігаються, зокрема, ешелонні списки громадян Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської області, яких депортували із Західної України у 1940-х та 1950-х роках.

Нагадаємо: президент України Володимир Зеленський повідомив, що за час повномасштабної війни окупанти депортували на територію РФ щонайменше 2 млн українців, зокрема сотні тисяч дітей. Окрім того, за його словами, від планів щодо повної окупації України РФ ніколи не відмовлялася.

За даними OSINT-спільноти Molfar, Росія з початку повномасштабного вторгнення в Україну могла депортувати до 700 тисяч українських дітей. Особливо важко було залишитись на Батьківщині сиротам.

Розслідувачі повідомили, що російські чиновники здійснювали свої схеми за допомогою збройних формувань “ДНР” та “ЛНР”. Примусову депортацію дітей безпосередньо виконувала компанія “Детям в руки”.

За матеріалами OBOZREVATEL

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Exit mobile version