Український народ і Зеленського нагородили премією Карла Великого за внесок в об’єднання Європи

Президент України Володимир Зеленський 14 травня відвідав місто Аахен (Німеччина) для того, щоб прийняти престижну премію імені Карла Великого. Її вручили українському народу та нашому президенту за внесок у розвиток Європи та європейську інтеграцію.

Трансляція події велася на YouTube-каналі Офісу президента. Нагадаємо, що цю премію присудили Україні ще 16 грудня 2022 року. Офіційна церемонія відбулася 14 травня 2023 року (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

На вручення глава нашої держави запізнився майже годину через щільний графік. Проте, за словами кореспондентки Наталії Сірої, німці поставилися до цього з розумінням, оскільки Зеленський керує країною, де йде війна.

Коли президент України з’явився в залі, аудиторія зустріла його тривалими оплесками.

“Через вашу мужність і стійкість, вашу жертовність і цінності я не можу придумати більш гідного лауреата премії Карла Великого, ніж президент Зеленський та народ України”, — сказала на церемонії вручення президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Також із промовами виступили канцлер ФРН Шольц і прем’єр Польщі Моравецький.

Президент України Володимир Зеленський під час нагородження заявив, що Україна пропонує Європі перемогу, щоб зберегти себе.

“Зберегти таку Європу, яка цінує мир. Україна пропонує перемогу, яка обернеться миром – і не лише для нас. Україна пропонує перемогу не просто в одній цій війні, а над агресіями й анексіями, спаленням міст і депортаціями, над катастрофою геноциду де завгодно ще на Землі”, – заявив він, під час виступу в неділю на церемонії вручення премії ім. Карла Великого в Аахені.

За словами українського президента, “долаючи кілометри української території, Росія намагалася подолати роки європейської історії.

“Історії – нашої з вами, саме тих сімдесяти трьох років, коли тут вручається The Charlemagne Prize. Ми зіткнулися з агресором, що йде на будь-яку жорстокість і підлість, щоб стверджувати, що нібито історія не змінюється”, – додав він.

Росія, сказав він, “зі своєї волі стала на шлях зла. Нашої з вами волі достатньо, щоб обірвати цей її шлях і шлях будь-яких таких самих агресорів, які, можливо, коли-небудь спробують повторити за Росією”.

“Сьогодні я говорив лише про те, що потрібно для нашої спільної перемоги, а значить лише про те, що потрібно для сталого миру для всіх нас. Я мрію, щоб Європа стала переможцем! Я знаю, що українці можуть перемогти! Я закликаю всіх вас стати переможцями разом із українцями! Настав цей час! Саме зараз вирішується, яким буде завершення цієї війни і чи справді це остання агресія в Європі. Усе залежить від нашої з вами єдності, від нашої з вами швидкості, від нашої з вами налаштованості на перемогу”, – заявив Зеленський.

В Аахені подію транслювали у парку на великих моніторах, щоб люди могли стежити за нею в режимі реального часу. За словами журналістки, на нагородженні премією імені Карла Великого давно не було стільки зацікавлених людей.Цього ж дня з самого ранку в Аахені відбулася велика демонстрація українців, які захотіли підтримати Зеленського та свою країну, нагадати громадськості про злочини Росії. Для цього на вулицю винесли “кривавого Путіна” – зображення російського диктатора у ванні в кольорах українського прапора, наповненій “кров’ю”.


За матеріалами “Obozrevatel“.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: