Українцям озвучили тариф на світло у жовтні: скільки доведеться платити

У жовтні українці платитимуть за електрику за тим самим тарифом, що й у вересні. Він становить 2,64 грн за кВт*годину – незалежно від обсягу споживання.

Ба більше, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, планується не змінювати цей тариф до закінчення опалювального сезону 2023-2024 рр., тобто до березня-квітня.

Він нагадав, що до кінця грудня 2023 року в Україні діє положення про покладання спецобов’язків на учасників ринку електроенергії (ПСО) стосовно забезпечення доступною електроенергією населення. А тому нині немає жодних планів щодо збільшення тарифів на електропостачання для побутових споживачів.

«Ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється», – сказав міністр.

Можна платити менше

Втім українці можуть платити за світло значно менше – 1,32 грн за кВт*годину. Однак лише за електрику, спожиту в період з 23:00 до 7:00 ранку. Для цього необхідно встановити двозонні лічильники, які працюють за принципом «день – ніч». Тобто електроенергія вдень дорожча, а вночі дешевша.

Для прикладу візьмемо сім’ю із трьох осіб, які живуть у квартирі з електроплитою і бойлером та споживають 300 кВт-год електроенергії на місяць. Якщо у них немає двотарифного лічильника, весь цей обсяг оплачується за денним тарифом (2,64 грн) – 792 грн.

Якщо половина споживаної електроенергії витрачатиметься вночі (наприклад, лише в цей час вмикатимуться бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка та інші енерговитратні прилади), то 200 кВт будуть оплачуватись за нічним тарифом (1,32 грн). За споживання з 23:00 до 7:00 до цього часу доведеться заплатити 264 грн, і стільки ж за денне. Тобто у сумі 528 грн.

Так, лише за один місяць можна заощадити понад 260 грн. Окупність двозонного лічильника вартістю 3000 грн за такого споживання становитиме близько року, після чого почнеться чиста економія. Також важливо враховувати, що якщо тарифи все ж таки підвищать, то термін окупності скоротиться.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: