Українці почали отримувати компенсації за знищене житло: що потрібно зробити

За майже 2 роки війни армія рф зруйнувала тисячі квартир та будівель жителів України. Не так давно в країні запрацювала система, завдяки якій можна отримати компенсацію на відновлення зруйнованого майна.

Що таке компенсація за знищене житло і хто має право на неї?

З 10 травня стартувала ініціатива “єВідновлення”, яка надає можливість отримати компенсацію до 200 тисяч гривень для відновлення пошкодженого майна внаслідок війни. Ці кошти можна витратити на будівельні матеріали або послуги підрядників, які прийняли участь у програмі.

Протягом перших днів запуску “єВідновлення” тисячі українців вже подали заявки на фінансову допомогу, що призвело до тимчасового збою у системі. Зараз система працює у звичайному режимі, і кожен має можливість скористатися цією послугою.

Наприкінці жовтня обсяг наданих коштів склав 2 мільярди гривень. Це означає, що за останні півтора місяці вдалося узгодити на 50% більше компенсацій, ніж за весь період, коли функціонувала ця програма.

Громадяни України, у яких житло постраждало від бойових дій і потребує відновлення, мають право на отримання компенсації. Встановлено пріоритетну чергу для розподілу коштів:

  • учасники боїв;
  • люди, які отримали інвалідність унаслідок війни;
  • ветерани війни;
  • члени сімей загиблих військових;
  • мобілізовані;
  • багатодітні родини;
  • люди з інвалідністю першої та другої груп;
  • батьки-вихователі дитбудинків сімейного типу;
  • опікуни та піклувальники;
  • прийомні батьки та патронатні вихователі;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Особи, які не входять до цих категорій, претендують на отримання коштів за “живою чергою”.

Як подати заяву на компенсацію за знищене житло?

Для того щоб стати учасником програми, необхідно подати заяву через платформу “Дія”. В подальшому така можливість буде доступна в центрах надання адмінпослуг, у нотаріусів та в управліннях соціального захисту.

У розділі “Послуги” платформи “Дія” потрібно обрати відповідну програму, де слід вказати інформацію про пошкоджене майно: тип, площа, адреса об’єкта, контактні дані. Якщо можливо, додайте фотографії та опис пошкодження.

Після цього перейдіть до розділу “Подати заяву про виплату”. Далі слід очікувати дзвінка від місцевої влади для проведення огляду комісією з оцінки майна та визначення суми допомоги. Після проведення огляду вам буде повідомлено про рішення комісії через платформу “Дія”.

Як обрати нове житло за компенсаційним сертифікатом?

Українці можуть отримати відшкодування за знищені помешкання двома способами:

  • компенсація у вигляді сертифіката;
  • компенсація у вигляді грошової виплати.

Отримання відшкодування у формі сертифіката дозволяє придбати нове житло. Сума сертифіката розраховується спеціальною комісією за затвердженою Кабінетом Міністрів формулою. Термін використання сертифіката становить п’ять років, але протягом цього періоду заборонено продавати придбане житло.

Ті, хто не бажає скористатися сертифікатом, матимуть можливість отримати грошову виплату для будівництва. Ця опція надається власникам пошкоджених приватних будинків, які планують відновлення на власний розсуд. Заявки на грошову виплату будуть прийматися під час другого етапу програми.

Отриманий житловий сертифікат буде надіслано заявнику через платформу “Дія” або на електронну пошту. Після отримання сертифіката в застосунку необхідно подати заявку на бронювання коштів, які можна використати для придбання нового житла протягом 30 днів. У випадку невикористання коштів у встановлений термін, буде необхідно знову подати заявку на їх бронювання.

Сертифікат дозволяє придбати квартиру або будинок як на первинному, так і на вторинному ринку. Можливість придбання нерухомості розповсюджується на будь-який населений пункт України, за винятком окупованих територій та громад в зонах бойових дій.

Які пільги та підтримка надаються власникам знищеного житла?

Якщо майно не зазнало повного знищення, а лише частково пошкоджене, вам доступна програма “єВідновлення для пошкодженого майна”, яка працює з травня цього року.

Гроші, отримані в рамках цієї програми, можна витратити на закупівлю будівельних матеріалів, таких як вікна, двері, покрівля, а також на оплату будівельних робіт. Треба здійснити це протягом 12 місяців з моменту отримання коштів, інакше вони повернуться в бюджет. Максимальна сума, яку можна отримати, становить 200 тисяч гривень.

За матеріалами “Дніпро Оперативний”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: