Україна втратила 211 мільйонів гривень через двох посадовців

В Україні повідомили про підозру 2 особам у зловживаннях, які завдали 211 млн грн збитків “Укргазвидобуванню”. Один із підозрюваних вже не є працівником компанії, а другий – діюча посадова особа.

Так, протягом 2019-2020 років компанія за результатами проведеного конкурсу уклала з приватним товариством договір про надання послуг з підвищення видобутку природного газу на родовищах товариства.

За умовами договору, приватна компанія мала здійснювати базовий та підвищений видобуток “блакитного палива”. Вартість базового видобутку 1 куб. м газу мала бути в 3-4 рази нижчою за вартість підвищеного видобутку, а обсяг – фіксованим.

Проте з’ясувалося, що посадові особи “Укргазвидобування” внесли зміни до конкурсної документації, знизивши норму базового видобутку природного газу на 750 млн куб. м за 15 років потенційної дії договору та додавши нову умову. Так, розрахунок помісячних показників базового видобутку протягом терміну дії договору мав спиратися на обсяги такого видобутку товариством протягом 2020 року, які посадові особи його працівникам заборонили підвищувати.

Ці дії призвели до необґрунтованого та штучного зростання частки газу підвищеного видобутку, за який “Укргазвидобування” мало розраховуватися за значно вищим тарифом. У результаті з жовтня 2020 року (коли родовища були передані в управління підряднику) до листопада 2023 року компанії було завдано збитків на суму 211 млн грн.

“11 березня 2024 року за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру двом учасникам злочинної схеми – чинному та колишньому посадовцям державного підприємства, реалізація якої під час укладення та виконання договору з підвищення видобутку природного газу між АТ “Укргазвидобування” та приватною іноземною компанією завдала збитків на суму 211 млн грн”, – йдеться в повідомленні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: