У Житомирі екскомандир військової частини привласнив деталі комплексу зв’язку на 62 млн гривень

У Житомирі щодо екскерівника військової частини та його заступника відкрили кримінальне провадження за фактом привласнення деталей знищеної апаратури засекреченого зв’язку вартістю 62,1 млн гривень. Про це повідомляє 49000.

ДБР вважає, що військовими службовими особами військової частини в Житомирі було здійснено викрадення та привласнення військового майна , шляхом складання актів знищення апаратури засобів засекреченого зв’язку під час перших тижнів початку повномасштабної російської агресії, які містять дорогоцінні метали та непоставлення їх на облік у військовій частині.

Фактично було здійснено знищення лише таємних блоків, вузлів, упаковок засобів КЗІ (комплекс захисту інформації). Надалі офіцери вживали заходів щодо приховування військового майна від військових службових осіб 3 територіального управління внутрішнього аудиту Міноборони, шляхом переміщення  у приміщення до контейнерів, які не придатні для зберігання даного виду військового майна, вартість кого за вмістом дорогоцінних металів становить 62,1 млн гривень

Так, колишній командир військової частини  спільно із колишнім начальником зберігання в розробили злочинний план по викраденню та привласненню військового майна, а саме радіодеталей та інших запчастин, в яких містяться золото, срібло та платина, шляхом заміни радіодеталей, плат мікросхем з більшим вмістом дорогоцінних матеріалів на менші та не внесення відомостей про кількість мікросхем та радіодетале до картки формуляру та акту технічного стану при прийомі та передачі майна.

Після внесення неправдивих відомостей до накладних чи карток формулярів про кількість мікросхем та радіодеталей з вмістом ДГМ, вказане майно передалося до цеху утилізації, яке, у подальшому, утилізовувалося, а отримані в результаті утилізації радіоелементи з вмістом ДГМ передається на переробні підприємства. Супровідні документи (накладні або картки формуляри), в яких зазначено неправдиві відомості про кількість радіоелементів з вмістом ДГМ, знищували актами, які підписував безпосередньо колишній командир частини. Згідно аудиторського звіту встановлено ризик втрат, попереджено втрати на суму 62,1 млн гривень.

Викрадені мікросхеми та радіодеталі з вмістом ДГМ складалися в ящики, які потім вивозилися службовим автомобілем командира військової частини за межі частини та реалізовувались.

При обшуку в одного з фігурантів справи знайшли 110 тис. російських рублів; 35 тис. євро; монет 10 рублів з металу жовтого кольору, на яких зображено імператора Миколу II та герб російської імперії; 3 монети 5 рублів з металу жовтого кольору, на яких зображено імператора Миколу II та герб російської імперії; 1 кулон з металу жовтого кольору на якому зображено імператора Миколу II; 1 монета з невизначеного металу сірого кольору із зображенням імператора Миколу II; георгіївську стрічку.

Підозри поки що нікому не оголошувалися.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: