У Херсонській області розбито штаб угруповання військ Росії “Дніпро” та поранено її командувача

Подія сталася 1 листопада 2023 року. ЗСУ завдали високоточного удару по штабу угруповання “Дніпро”, який базувався на південній околиці села Стрілецьке на Арабатській Стрілці. Били ракетами Storm Shadow та ATACAMS. За деякими даними, від удару постраждали щонайменше 10 осіб офіцерського складу окупаційних військ, загиблими вважаються троє. Серед тих, хто зазнав поранень, і новий командувач угруповання “Дніпро” генерал-полковник Михайло Теплинський. Про це повідомляє Херсон24.

Новина про ранкову атаку на штаб угруповання в районі Стрілкового розлетілася новинними пабликами вже вдень 1 листопада. Тоді ж стало відомо, що окупанти обрали для дислокації дитячі літні оздоровчі табори «Юний» разом із БО «Аура», яка розташовувалась на його території, та «Блакитне Полум’я». Раніше штаб базувався на північ від Арабатської Стрілки в районі с. Щасливцеве, але також було розгромлено влітку точним попаданням ракети.

Початкова інформація була про одного загиблого офіцера, але 2 листопада вранці озвучувались вже інші дані: десятки поранених та троє загиблих офіцерів. Також в окупантських Z-каналах із посиланням на помічника Теплинського з’явилася інформація про поранення командувача. За повідомленнями сайтів новин і тг-каналів, під час завдання удару в штабі проходила нарада з новим керівництвом.

Рашисти обрали для розташування одні з найкращих оздоровчих закладів біля Стрілкового. Попереднє місце на захоплених росіянами українських курортах – комфортабельний “Шале Термаль” у Щасливцевому – буквально за рік до повномасштабного вторгнення відчинив двері для відпочиваючих. Локації під Стрілковим старої споруди, 1970-80-х. Але їх повністю реконструювали і на початок окупації це були сучасні комфортабельні об’єкти для відпочинку.

Щодо особи 54-річного генерал-полковника Теплинського, то він народився на Донбасі в Моспіно. Навчався у Рязанському повітряно-десантному училищі, яке закінчив у 1991 році. Брав участь у конфлікті у Придністров’ї, потім у Першій чеченській війні, за що отримав звання героя Росії. За деякими відомостями, брав участь у боях під Іловайськом – командував рашистськими військами у 2014 році. У 2015 році був призначений на посаду начальника штабу територіальних військ у Південному військовому окрузі, а у 2017 році — начальника штабу Південного військового округу росії.

Під час повномасштабної війни росії в Україні Теплинського призначили командувачем ВДВ Росії. На посаді він перебував з червня 2022 року, а взимку з’явилася інформація про усунення від керівництва. Але вже влітку, в липні 2023 року каналами новин ширилася інформація про те, що Теплинський замінив на посаді командувача військами росії Герасимова. 30 жовтня цього року генерал-полковника призначили командувачем угрупування «Дніпро». ЗСУ успішно привітали це призначення.

Новини Херсона

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: