Дніпрянка Юлія К. повідомила у соцмережах, що її та малолітнього сина виселяють з квартири по вулиці Метробудівська, 4. Жінка закликала громадськість розібратися в ситуації та допомогти родині, оскільки це їхнє єдине житло. Журналісти «Наше місто» ознайомились з оприлюдненою жінкою інформацією та звернулись за коментарем до департаменту правового забезпечення ДМР.
В департаменті нам повідомили, що ця квартира безпідставно вибула з комунальної власності територіальної громади м. Дніпра шляхом підроблення та використання завідомо підробних офіційних документів та відчужена на користь фізичних осіб.
«Вищезазначена квартира за три місяці в 2018 році два рази перепродувалась. Останнім покупцем була Юлія К., яка придбала квартиру у будинку № 4 по вул. Метробудівська в м. Дніпрі та через два місяці ½ частину подарувала неповнолітньому сину. Спірна квартира була придбана за заниженою ціною, а саме 90 000 грн., при цьому оціночна вартість об’єкта нерухомості становить 1 508 864,73 грн», – розповіли нам в департаменті.
Рішенням Ленінського районного суду м. Дніпра від 26.08.2022 у справі № 205/10185/20 визнано недійсними правочини. Також було прийнято рішення про скасування записів про державну реєстрацію права власності та задоволено частково витребування майна з чужого незаконного володіння.
«Витребувано у К. Кирила на користь територіальної громади в особі Дніпровської міської ради ½ частину квартири у будинку № 4 по вул. Метробудівська в м. Дніпрі. Витребувано у К. Юлії на користь територіальної громади в особі Дніпровської міської ради ½ частину квартири у будинку № 4 по вул. Метробудівська в м. Дніпрі. Постановою Дніпровського апеляційного суду від 07.12.2022 рішення Ленінського районного суду м. Дніпра від 26.08.2022 залишено без змін», – зазначили в департаменті.
Крім того, Верховний суд рішення Ленінського районного суду та постанову Дніпровського апеляційного суду залишив без змін. Також Верховний суд у своїй постанові зазначив, що в діях дніпрянки Юлії К. відсутня добросовісність, а квартира вибула з комунальної власності незаконно, а тому зазначене свідчить про дотримання справедливої рівноваги (балансу) між загальним інтересом громади та інтересами Юлії К. як особи, яка страждає від такого втручання.
«Громадянка не позбавлена можливості відновити своє право у спосіб звернення до Ігоря Ч. з вимогою про відшкодування збитків з підстав, передбачених статтею 661 ЦК України, а тому втручанням у право власності Юлії К. та Кирила К. не може вважатися непропорційним та таким, що порушує статтю 1 Першого протоколу до Конвенції», – зауважили в департаменті правового забезпечення.
В результаті Дніпровською міською радою подано до суду позов про виселення Юлії К. та її сина Кирила К. Оскільки суди всіх інстанцій підтвердили незаконність вибуття квартири з комунальної власності і вона є власністю територіальної громади.
За матеріалами Наше Місто.