У Дніпрі запустили пілотний проєкт для перекваліфікації військових

Повернутися у мирне життя. У Дніпрі втілили унікальний проєкт. Інспекція з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради розпочала процес підтримки та реабілітації захисників і захисниць. Перший етап — підготовка військових за спеціальністю, яка має високий попит на ринку праці. У місті стартує процес перекваліфікації для людей з інвалідністю, отриманою внаслідок ведення бойових дій на території України, за спеціальністю «Системний адміністратор». Про це повідомили на телеканалі ДніпроТВ.

Ярослав — військовий. У травні 2022-го отримав поранення на Донецькому напрямку. Нині проходить реабілітацію. Після відновлення чоловік не зможе повернутися до війська через стан здоров’я. Тому вирішив спробувати себе у новій спеціальності.

Ярослав, слухач курсу: «Колишнім життям я не можу жити, колишньою роботою я не можу займатися, тому що в повному обсязі я вже не можу виконувати дії. Тому доводиться шукати щось, міняти у своєму житті щось для того, щоб підлаштовуватися під нові реалії зі своєю рукою. Вже інвалід практично. Ще поки не отримав, але проходжу всі документальні процеси».

Завдяки програмі розвитку ООН, у Дніпрі стартував пілотний проєкт з перекваліфікації колишніх військових. Нині захисники, які через отримані поранення не можуть повернутися на фронт, матимуть змогу отримати новий фах.

Тетяна Янушкевич, очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення ДМР: «Для того, щоб вони мали можливість повернутися до мирного життя, отримати заробітну плату достойну. Для того, щоб бути офіційно працевлаштованими по найзатребуванішей професії «системного адміністратора», було організоване зазначене навчання. Завдяки коштам і фінансуванню уряду Німеччини та уряду Південної Кореї, була надана можливість сплатити за це навчання, організувати процес навчання».

Навчальний кабінет забезпечений всіма необхідними технічними засобами, у тому числі серверами. Навчання триватиме три місяці. Слухачі вчитимуться встановлювати й налаштовувати різні операційні системи, програмне забезпечення, діагностувати та усувати несправності.

Леонід Олійник, керівник IT компанії: «Щоб вони були необхідними спеціалістами у роботі кожного підприємства. Це адміністративні функції, це системно-інформаційні безпеки, це віддалений контроль та робота. А якщо у когось буде хист та натхнення, щоб піти трошки далі, ми надамо всі можливості, щоб вони це отримували».

Після проходження курсу слухачі отримають відповідний документ та можливість працевлаштування.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: