У Дніпрі підприємець влаштував ферму для вирощування морських делікатесів прямо у підвалі житлового будинку

У Дніпрі підприємець влаштував ферму для вирощування морських делікатесів прямо у підвалі житлового будинку. В басейнах окрім креветок розводить молюсків і раків. Про те, що у будинку з’явилися нові квартиранти, мешканці зрозуміли, коли почалися проблеми з каналізацією, з’явилися комахи і пліснява на стінах. Ба більше, людям ніде ховатися під час повітряної тривоги! Про це розповіли на телеканалі ДніпроTV.

«Це жесть. Вологість повністю».

Так емоційно мешканці багатоповерхівки коментують появу басейнів для вирощування морепродуктів в їхньому спільному підвалі.

«Це підвал, яким ми повинні користуватися під час повітряних тривог, а нас у нього не пускають».

Альона Кривцун мешкає у цій багатоповерхівці. Розповідає, що влітку жителів почали атакували комахи. А вночі люди втратили спокій, бо з’явилися неприємні звуки.

Альона Кривцун, мешканка багатоповерхівки: «Ночами чути шум, постійно щось гуде. Доводиться спати в берушах, вже вуха просто не витримують. Шум такий, ось, як гуде дуже старий мобільний телефон».

Та найгірше — це підвищена вологість у квартирах і пліснява, яка з’явилася у квартирах на першому поверсі.

Дар’я Плавкова, мешканка багатоповерхівки: «Дивіться, це з’явилося, коли заселився цей «креветник». Мене лякає один момент — що він піде далі — до одних сусідів, до інших сусідів. І ось ця пліснява, вологість, вона пошириться по всьому будинку, оскільки у будинку немає нині центрального опалення».

«Судячи з чистоти води, з того, що там знаходяться якісь ящики, можна сказати, що вирощують креветку». 

Оглядаючи відео, зняте мешканцями, такий висновок робить Роман Новіцький. Креветок чи ракоподібних вирощують як раз за таких умов — при температурі вище 25 градусів. Професор аграрно-економічного університету додає: вирощування аквакультур у нашій країні часто-густо відбувається підпільно. Через високі податки і вартість енергоносіїв.

Роман Новіцький, професор: «У нас вирощувалася риба, наприклад, для промислових цілей в рибгоспах. У нас було не менше 10 рибгоспів по області. Але, на жаль, закачати воду — це коштує величезних коштів. Це електрика, це люди. І фактично у нас на сьогодні залишилося лише два діючих рибгоспи. Теж можна сказати і про аквакультуру: якщо людина хоче вирощувати, риба виходить золотою». 

Будинок з креветками, як його вже прозвали на житломасиві, зведений за програмою «Доступне житло» кілька років тому. Однак, і досі не введений в експлуатацію.

Віктор Кочерга, мешканець багатоповерхівки: «Якісь проблеми з ДАБК, з документами тобто. КП «Регіон Лідер» намагалося до війни активно вирішити цю проблему.

За словами жителів, забудовник та підрядник не розрахувалися між собою і досі. А борги частково віддавалися зведеними квартирами та підсобними приміщеннями.

Віктор Кочерга, мешканець багатоповерхівки: «Частина квартир була передана підряднику, як компенсація… У тому числі якимось чином КП «Регіон Лідер» йому віддав підвали, в яких наші комунікації, і в яких зараз, користуючись цією ситуацією, коли ми в сірій зоні, не оформлені, їх здав підрядник третій особі і вона там щось вирішила вирощувати».

З усіх комунальних послуг мешканці сплачують лише за електрику. На інші просто відсутні рахунки. А якщо так, не виключено, що підприємець і скористався безкоштовними енерогоносіями, кажуть жителі будинку. У міскраді нам пояснили: у подібних ситуаціях єдиний вихід — мешканцям створювати ОСББ.

Владислав Макарець, начальник організаційного відділу департаменту з питань самоорганізації населення Дніпровської міськради: «Тоді вони можуть в конкретному випадку звернутися до суду для того, щоб в судовому порядку накласти арешт на відповідне майно. Якщо така діяльність змінює точку роси, з’являється грибок, якщо такая діляьність хоч якось порушує права співвласника першого поверху чи наступних — це, звісно, заборонено, оскільки ця власність впливає на співвласників».

Тим часом басейни з підвалу вивозити не поспішають. Прибрати їх самостійно мешканці також не можуть.

Михайло, мешканець багатоповерхівки: «Ніяк сюди не потрапиш. Тут виходить ще така ситуація цікава: у забудовника тут є квартири, і він якби також мешканець будинку. І в нього є ключ — це він нам сказав. І більше ні в кого його немає».

Поки що жителі звернулися до юристів і планують захищати свої права в суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: