У Дніпрі МВС витратить на перебудову кінотеатру “Супутник” під “Службу 112” 168 мільйонів гривень

Державна установа Міністерства внутрішніх справ замовила реконструкцію кінотеатру в Дніпрі під “Службу 112” східного макрорегіону загальною вартістю 168 мільйонів гривень, яка повинна запрацювати вже з 1 травня. За оцінкою журналістів “Наших грошей”, відкриті торги були “заточеними” під заздалегідь визначеного переможця і ціну. Про це повідомляє 49000.

За даними журналістів, “заточки” стали очевидними ще на етапі планування реконструкції триповерхового колишнього кінотеатру “Супутник”, розташованого по вул. Незалежності, 18 (колишня Титова) під адміністративно-інформаційний центр та налаштування серверного обладнання центру обробки викликів системи 112 східного макрорегіону (Дніпропетровська, Запорізька, Сумська, Полтавська, Харківська, Луганська, Донецька області).

Система 112 дозволить населенню викликати різні екстренні служби за цим номером, а не дзвонити окремо пожежним 101, поліції 102 та медикам 103. Наразі лінія 112 працює вже у двох макрорегіонах України – центральному та західному. Від 1 травня 2024 року центр має запрацювати у Дніпрі, а у вересні цього року планується відкрити четвертий центр в Одесі на південний регіон.

Швидкі тендери та “досвідчений” переможець

Центр інфраструктури та технологій МВС України оголосив тендер на проектування реконструкції 31 січня. Проектування реконструкції триповерхової будівлі відбулося в стислі терміни, що викликало скарги учасників. Проект реконструкції триповерхового кінотеатру розробив ФОП Марунчак Богдан Юрійович за 3,5 млн грн.

МВС 1 березня оголосило чотири тендери на самі будівельні роботи. На ці торги подало заявку лише ТОВ “Гелеон Плюс”, яке було згодне братися за роботи навіть ще без розрахунків і проекту. Жоден інший конкурент не прийшов, тому «Гелеон Плюс» 26 березня забрало всі чотири підряди загальною вартістю 164 млн грн, зробивши символічну знижку 1% від очікуваної ціни. Раніше ця фірма не брала участі в подібних проектах такого масштабу.

ТОВ “Гелеон Плюс” створене у 2019 році, але до цього не мало досвіду роботи з Prozorro. “Гелеон Плюс” орендує обладнання у ТОВ “Будівельна компанія Альта-Груп”, власником якої є Анатолій Коломієць. До 2021 року чоловік головної консультантки Департаменту документального забезпечення Офісу Президента Світлани Діденко отримував дохід від “Гелеон Плюс”.

Завищені ціни?

  • 6,78 млн грн буде витрачено на системи стаціонарних перегородок із тонованого гартованого скла товщиною 8 мм (подвійний вітраж) по 9 106-14 861 грн/кв. м.
  • Арматурна сталь коштує 40 800 грн/т, що на 23% дорожче від середньої ціни по Дніпропетровщині.
  • Бетон В25 Р4 F200 W6 коштує 5 388 грн/куб. м, що на 17% дорожче від цін “Ковальської”.
  • Дизельний генератор Matari MC350LS замовили за 3,06 млн грн, хоча в інтернет-магазинах його можна купити за 2,76-2,93 млн грн.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що чверть держазакупівель зараз йде на фортифікаційні споруди.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: