Тролейбусники окупованого Сєвєродонецька накупили техніки на десятки мільйонів: кажуть, що готуються до деокупації

Тролейбусне управління тимчасово окупованого Сєвєродонецька закупило на 38 млн грн комунальної техніки – самоскид, каналопромивну машину та ін. Своє рішення на підприємстві пояснили підготовкою до деокупації міста. А також заявили, що слова Президента Зеленського про необхідність перенаправлення на потреби фронту всіх непріоритетних видатків цій закупівлі не перешкода.

Інформація про закупівлю розміщена в системі Prozoro. За нею, «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» Сєвєродонецької міської ради закупило:

  • 2 самоскиди на 5,4 млн грн;
  • 2 дорожні комбіновані машини на 7,503 млн грн;
  • 1 комбіновану автоцистерну-машину на 5,49 млн грн;
  • 1 каналопромивну машину на 6,69 млн грн.

Переможцем тендеру стала харківська компанія «Автоскладальне підприємство «Кобальт». Вона ж була єдиною учасницею торгів. Як розповіли аналітики «Наших грошей», з 2017 року ця компанія отримала державних підрядів на 277 млн грн.

«Договір передбачає аванс у розмірі 20%. На сайті виробника немає цін. На інших виграних ним торгах ці моделі знайти не вдалось», – йдеться в матеріалі.

У тендері брала участь лише 1 компанія

Готуються до деокупації

Російські війська захопили Сєвєродонецьк Луганської області у червні 2022 року. Відтоді тролейбусне управління нічого не купувало – до моменту оголошення нинішнього тендеру, зазначають аналітики.

В обговоренні ж тендеру «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» повідомило, що закупівлю зроблено в рамках підготовки до майбутньої деокупації міста. Адже коли це станеться, зазначили там, вся закуплена техніка стане в нагоді.

«Оскільки не піддається сумніву майбутня деокупація Сєвєродонецька, відповідно до вимог чинного законодавства України вживаються заходи щодо формування необхідних ресурсів, техніки, обладнання та засобів, які будуть вкрай необхідні для підтримки життєзабезпечення громадян та відновлення пошкодженої інфраструктури міста», – сказали на підприємстві.

Зеленський не указ

Водночас, анонімний учасник обговорення звинуватив сєвєродонецьких тролейбусників у мародерстві. Він нагадав: Президент України Володимир Зеленський «чітко написав, що всі непріоритетні витрати мають бути скасовані та переспрямовані на потреби фронту».

«Те, що ви робите, купуючи машини для фактично неіснуючого підприємства – це справжнє мародерство. Інформація про цю закупівлю обов’язково буде подана на розгляд компетентних органів», – сказав він.

У відповідь «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» заявило, що оскільки слова Президента не є документально оформленими, брати їх до уваги підприємство не зобов’язане.

«Чинне законодавство України виключає можливість застосування в роботі інформації з повідомлень новин, що поширюються в засобах масової інформації. Навіть якщо джерелом таких повідомлень виступає Президент України», – зазначили тролейбусники.

Закупівлю на підприємстві пояснили підготовкою до деокупації Сєвєродонецька

Хотіли заплатити ще більше

Водночас зазначимо: спочатку «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» збиралося заплатити за «машини під деокупацію» на понад 2 млн грн більше – 40,152 млн грн. Проте єдиний учасник торгів запропонував меншу суму. Виходить, тролейбусникам навіть вдалося заощадити.

Спочатку хотіли заплатити ще більше

Втім, попри це, один із учасників обговорення вже звернувся до Держаудитслужби з приводу закупівлі. «Вимагаю зупинити цей кримінал під час війни. Кошти повинні йти на обороноздатність країни. Це гроші платників податків, зокрема мої. Вимагаю зупинити процедуру та перенаправити на військові цілі, закупівлю засобів захисту, медичних засобів для потреб ЗСУ», – йдеться у зверненні.

Відповідь Держаудитслужби досі очікується.

Звернення до Держаудитслужби з приводу закупівлі

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: