Троє посадовців на Полтавщині нанесли збитків на 5,9 мільйонів гривень

Правоохоронці підозрюють трьох посадовців Полтавщини в участі в корупційній схемі. Про повідомляє 49000 з посиланням на очільника Полтавської ОВА Філіпа Проніна.

 «Сума збитків – 5,9 млн грн. Бюджетні кошти виділяли для розвитку й підтримки міської лікарні. Переможцями тендерів ставали “дружні” субʼєкти господарювання, за що потім підрядники надавали учасникам схеми “відкати”. Лише один із підрядників “віддячив” сумою в 1,2 млн грн», – зазначив Пронін.

Директора глобинської лікарні відсторонили від посади за підозрою у хабарництві саме у межах цього провадження до 27 лютого. Він є один зі згаданих підозрюваних. На цьому наполягали правоохоронці, які розслідують можливу корупційну схему.

У суді директор лікарні виступив проти клопотання й сказав, що його відсторонення зупинить роботу лікарні. При цьому сторона захисту не довела, що це паралізує роботу всієї лікарні, тож суд задовольнив клопотання слідчих. Напередодні посадовця суд вирішив взяти під варту з правом внесення застави.

У червні 2023 року директор Глобинської лікарні, ймовірно, вигадав як отримувати хабарі від будівельної компанії «Укрпроммонтаж». Річ у тім, що Глобинська громада виділила гроші на ремонт укриттів і лікарня стала одним з об’єктів у переліку.

Директор, за версією слідства, вирішив вимагати хабаря за надання переваги конкретному підряднику, який мав ремонтувати укриття.

З матеріалів справи відомо, що ймовірно, під час зустрічі з підприємцем директор лікарні повідомив: фірма матиме віддати йому 10% від вартості ремонту укриття за перемогу у тендері. «Ремонт системи вентиляції з облаштування захисних споруд цивільного захисту підвального приміщення» оцінили у 2 млн 289 тис. грн. Підприємець погодився й пообіцяв хабаря після того, як громада розрахується за ремонт.

7 вересня з «Укрпроммонтажем» уклали договір № 27 на проведення поточного ремонту з облаштування укриття і за кілька днів підряднику перерахували 2,2 млн грн. Наприкінці місяця директор лікарні, ймовірно, нагадав про 10% хабаря й сказав, що може сприяти, аби ця фірма перемогла у наступному тендері.

Йшлося про ремонт системи вентиляції за 1 млн 785 тис. грн. У тендері вдруге перемогла  «Будівельна компанія «Укрпроммонтаж», з якою 23 жовтня уклали угоду. За тиждень компанії перерахували 1,7 млн грн.

На початку грудня директор лікарні повторно попрохав директора «Укрпроммонтажу» про 10% від суми виграного тендера на модернізацію газової котельні вартістю 2 млн 469 тис. грн. На початку грудня відбувся тендер, де директор забезпечив перемогу компанії «Укрпроммонтаж», з якою й уклали договір.

Після цього директор лікарні міг внести до акту приймання виконаних будівельних робіт завідомо неправдиві відомості щодо виконання робіт, які підрядник не виконав. Посадовець підписав акти, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати форми № КБ-3. Як результат, підрядникові перерахували гроші за роботи, яких він не виконав.

Директора «Укрпроммонтажу» підозрюють у пропозиції надання хабаря, службовому підробленні та розтраті бюджетних грошей. Суддя Октябрського районного суду Полтави вирішив взяти бізнесмена під варту з правом внесення застави у розмірі 241 тис. грн.

Директора лікарні також взяли під варту з правом внесення 241 тис. грн застави. Його підозрюють у хабарництві, розтраті та службовому підробленні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: