Топ-8 типових несправностей телевізора: рекомендації експертів
За останні десятиліття телевізори еволюціонували від простих екранів, що транслюють картинку, до високотехнологічних пристроїв з безліччю функцій та можливостей. Але, як і будь-яка техніка, телевізори час від часу ламаються, причому, незалежно від їхнього типу, покоління та марки. З якими проблемами найчастіше стикаються власники цього виду техніки та як їх вирішувати, розповіли фахівці авторизованого сервісного центру «Samsung» компанії «Рома-Сервіс».
Проблема 1: телевізор не вмикається
Таке трапляється з усіма телевізорами, навіть найсучаснішими, відомих марок та з невеликим терміном експлуатації, зазначає інженер компанії «Рома-Сервіс» Олександр Гапон. За його словами, найчастіше причиною є блок живлення, що вийшов з ладу. Це може трапитись через перепад напруги в електромережі, після сильної грози, через старість пристрою або потрапляння в нього пилу або вологи.
Щоб запобігти подібним ушкодженням, достатньо дотримуватися простих правил:
- відключати телевізор від мережі під час грози і якщо не плануєте користуватися ним протягом кількох тижнів і довше (їдете у відпустку тощо);
- підключати пристрій до мережі через стабілізатор напруги;
- не допускати попадання вологи на телевізор.
Більшість блоків живлення можна відремонтувати, замінивши плату чи мікросхему, зазначає експерт, але є ситуації, коли правильніше буде купити новий. Як краще вчинити у конкретному випадку, підкажуть фахівці сервісного центру.
Проблема 2: індикатор живлення світиться, але телевізор не працює
Майже завжди причина криється у пошкодженні основної плати, і лише іноді – у поломці блоку живлення, каже Олександр Гапон. Буває, що проблема ще банальніша: у пульті керування сіли батареї. Якщо їхня заміна не допомогла, необхідно звертатися до фахівців. Найчастіше основну плату, що вийшла з ладу, замінюють на нову, відремонтувати її дуже складно. У деяких випадках можливий ремонт плати блоку живлення, але таке рішення не завжди буває доцільним.
Щоб уникнути подібної проблеми, за словами експерта, слід дотримуватись правил експлуатації, аналогічних описаним вище: користуватися стабілізатором напруги та відключати телевізор під час негоди та на період тривалої відсутності будинку.
Проблема 3: відсутнє зображення
Серед можливих причин – вихід з ладу основної плати, матриці або підсвічування (через знос світлодіодів). У чому саме проблема з’ясує фахівець після діагностики. Якщо справа в матриці, то, за словами Олександра Гапона, швидше за все буде потрібно її заміну, ремонт можливий лише у 15% випадків. Заміну матриці бажано проводити в авторизованому сервісному центрі по типу «Рома-Сервіс», де гарантовано використовують оригінальні комплектуючі. В іншому випадку зображення може і з’явиться, але великий ризик, що воно буде неякісним, зокрема, страждатиме кольоропередача. До того ж, якщо використати деталі невідомого походження, складно передбачити, як довго пропрацює телевізор після такого ремонту.
Проблема 4: зображення поганої якості
Зазвичай таке буває, якщо у телевізор потрапила вода. Статися це може через:
- підвищену вологості у кімнаті;
- утворення конденсату внаслідок різкого перепаду температур;
- прямого попадання рідини (води, напоїв тощо) у пристрій;
- використання для витирання пилу з екрану надто вологих серветок.
Щоб уникнути таких проблем, краще не ставити поруч із телевізором чашки з напоями, вази з квітами та інші ємності з рідинами, які можуть перекинутися та залити техніку, особливо якщо в будинку є активні діти та тварини. В ідеалі закріпити екран на стіні.
Погане зображення також може бути через несправність самого пристрою — його плати або матриці. Реальну причину може встановити лише спеціаліст сервісного центру.
Проблема 5: звук поганий або зовсім відсутній
Найчастіше, зазначають інженери компанії “Рома-Сервіс”, справа в дефекті основної плати або динаміків. Причому це стосується як старих телевізорів, так і суперсучасних моделей. Також причиною проблеми можуть бути:
- контакти, що окислилися;
- помилка у виборі джерела звуку;
- налаштування гучності, що злетіли;
- забруднена кнопка гучності на пульті управління;
- підключені до телевізора навушники.
І якщо поправити налаштування чи почистити пульт від пилу можна самостійно, то замінити плату або динаміки, відремонтувати роз’єми і очистити контакти грамотно зможе тільки фахівець в сервісному центрі. Але завжди легше запобігти проблемі, ніж її вирішувати, нагадує Олександр Гапон. Він рекомендує власникам телевізорів дотримуватись простих правил. Одне з ключових — не встромляти у роз’єми для навушників пошкоджені штекери і не виймати їх звідти силою. Крім того, варто періодично протирати пульт керування від пилу та тримати його подалі від дітей.
Проблема 6: немає підключення до Інтернету
Ця проблема є актуальною для SMART-телевізорів. Серед її можливих причин:
- некоректна робота або виход з ладу модуля Wi-Fi;
- несправність основної плати;
- пошкодження кабелю або його від’єднання від гнізда;
- збій у роботі програмного забезпечення.
Фахівці рекомендують спочатку перевірити підключення кабелю, перезавантажити роутер і сам телевізор, а також переконатися, що ви вчасно сплатили за послуги інтернет-провайдера, і лише потім звертатися до сервісного центру. Там майстер проведе діагностику та визначить причину відсутності підключення пристрою до мережі. Якщо справа в несправності кабелю, модуля Wi-Fi або плати, їх замінять. Якщо ж фахівець з’ясує, що причина у застарілих драйверах, оновити їх ви зможете самостійно.
Проблема 7: програмний збій
За правильну роботу сучасних телевізорів багато в чому відповідає програмне забезпечення, яке потребує регулярного оновлення. Більшість користувачів навіть не знають про це, оскільки найчастіше завдяки відповідним параметрам оновлення ПЗ відбувається автоматично. Але інколи воно виявляється несумісним з пристроєм і відбувається збій. У такій ситуації, швидше за все, буде потрібна перепрошивка.
Але фахівці компанії «Рома-Сервіс», яка є авторизованим сервісним центром «Samsung», радять не панікувати та не дзвонити одразу майстрам, а почекати — можливо, оновлення просто не встигло повністю завантажитись. Крім того, вони рекомендують переконатися, що телевізор підключений до мережі: причиною повільного завантаження може бути відсутність інтернет-з’єднання або його недостатня швидкість.
Проблема 8: тріснутий екран
Зважаючи на те, що сам по собі розбитися екран телевізора не може, причина завжди в механічному пошкодженні панелі внаслідок неакуратного поводження з технікою. Вирішення такої проблеми тільки одне — заміна екрану. Враховуючи його вартість, особливо якщо ставити оригінал, а не дешеву копію, Олександр Гапон радить берегти телевізор від такого роду поломки, тим більше, що запобіжні заходи дуже прості:
- повісити телевізор на стіну;
- якщо можливий тільки варіант його встановлення на підставці, бажано, щоб між його задньою стінкою та вертикальною поверхнею була мінімальна відстань;
- не ставити поруч із телевізором предмети, які можуть на нього впасти;
не відкривати шампанське і не грати з м’ячем у кімнаті, де знаходиться пристрій.
Сучасні телевізори — складна та дорога техніка, і їх ремонт — справа вкрай відповідальна. Довіряти його слід тільки авторизованим сервісним центрам на кшталт «Рома-Сервіс», які завдяки прямій співпраці з виробниками техніки використовують оригінальні комплектуючі, а не дешеві китайські аналоги або бувші у використанні деталі, як це нерідко трапляється в маленьких і не дуже сумлінних майстернях. Крім того, інженери, що працюють в авторизованих сервіс-центрах, сертифіковані, вони мають право ставити оригінальні запчастини і робити гарантійний ремонт. Звернення до професіоналів продовжить термін експлуатації вашої техніки та забезпечить якість її роботи.
Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: