Геннадію Олеговичу, Ви неодноразово звертали увагу, що Україна має найскладнішу зиму і влада має максимально бути готовою, починаючи з полегшення ввезення генераторів. І ось ми бачимо відміну податку на цей товар. Чи можна сказати, що нарешті ситуація зрушила з мертвої точки? І як цієї зими буде у Дніпрі з генераторами? Про це розповіли на телеканалі ДніпроTV.
– Знаєте, дуже шкода. Дякую, що Ви торкнулися цього питання, я дійсно бачив цю постанову нашого уряду. На жаль, вона прийнята із запізненням як мінімум на два місяці, а як максимум – на пів року. Тому що ми почали купувати ці генератори і все, що з цим пов’язано – кабелі і так далі. Там багато позицій, якщо Ви звернули увагу на постанову. Це все пов’язано з енергетикою, критичною інфраструктурою. Ми почали їх купувати у травні місяці. А звільнили лише зараз. Тобто, коли ми вже все купили для міста. Розумієте? Ми платили всі збори, податки, ПДВ та все, що належить. Те, що зараз не платитимуть при ввезенні цього обладнання. Мені шкода, що уряд діє абсолютно неактуально. Тобто не на три кроки наперед думає. І мені шкода, що витрачено зайві кошти всього нашого міста для ввезення генераторів.
Проте, оскільки ми розпочали ці процедури ще у травні місяці, ще раз хочу запевнити всіх мешканців, що наші мережі, водоканал, тепломережі, електричні мережі, які є ДТЕК, Дніпрогаз, які загалом не є структурними міськими підрозділами, але всі забезпечені генераторами заздалегідь.
Тому критична інфраструктура у нашому місті забезпечена практично всім.
Є, скажу чесно, невеликий дефіцит колонок для води – маються на увазі вуличні колонки. Але ми їх замовили, чекаємо на велику партію. Це те, що я казав, що набиті колодязі і будуть розставлені колонки на той випадок, якщо раптом щось станеться, раптом якийсь форс-мажор станеться з водоканалом, хоча цього не повинно бути.
Є невеликий дефіцит самих колонок, обладнання колонок, яке ставлять зверху. Те, що люди натискають та качають воду. Є ще невелика складність у тому, що, наприклад, правобережжя Дніпра набагато вище, ніж лівобережжя, і тому бити колодязі на правобережжі набагато складніше, ніж на лівобережжі, бо шар води знаходиться на різних рівнях. Ви розумієте, що з одного боку пагорби, а з іншого – низовина. І тому там, на лівому березі, швидше можна здобути воду, ніж на правобережжі.
Ну, є такі технічні нюанси, знаєте, не хочеться людей грузити такими деталями і подробицями. Повірте, що всі ці питання враховуються з фахівцями тощо. Але те, що стосується спецобладнання, яке за декретом уряду тепер уже звільнено від зборів та податків – на щастя, ми його закупили заздалегідь, ми заздалегідь забезпечили себе цим, і, на жаль, не змогли заощадити грошей, бо уряд пізно вжив цих заходів .
Могли б подумати, як і ми у травні місяці.
Тому сподіваюся, що все буде добре і нас біда обійде стороною, і люди будуть з теплом, з водою, зі світлом, принаймні у Дніпрі.
Але щодо світла, ми повинні розуміти щодо електрики, що ми залежимо від усієї енергосистеми – це загальний баланс, це спільні мережі. І як почуватиметься енергосистема в інших регіонах, матиме значення і відбиватиметься на Дніпрі та Дніпропетровській області.
Поки що на сьогодні, як ми бачимо, у нас ситуація набагато краща, ніж у Києві, Житомирі та інших містах великих. Це завдяки діям мера, завдяки діям команди мера, завдяки діям фахівців, які працюють і працювали весь цей час наперед для того, щоб забезпечити системи необхідними запасами генераторів, муфт, кілець, проводів, кабелів і так далі. Там дуже багато позицій, не хочу перераховувати, щоб забезпечити роботу всієї критичної інфраструктури.