Тендери із відновлення зруйнованого житла на Київщині: завищення цін та кримінальні провадження

Аналітики Бюро економічної безпеки проаналізували близько 3-х тисяч тендерних закупівель на загальну суму 32 млрд гривень, приділяючи особливу увагу питанню відбудови житла на Київщині, що постраждало внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. Загальна сума ризикових закупівель у цій сфері складає понад 105 млн гривень. Це стосується тендерних закупівель, які проводять всі громади Київщини. Про це повідомляє 49000 із посиланням на БЕБ.

Основне порушення в згадуваних закупівлях на відновлення зруйнованого житла – завищення цін на товари, роботи та послуги. Причому у деяких випадках завищення сум було від 2 до 20 млн грн. Також виявилося, що інколи переможці тендерних закупівель фігурують в кримінальних провадженнях за статтею 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), або заявлені у тендерній документації працівники виконують роботи одночасно на 10 і більше об’єктах.

Співробітники БЕБ вже направили організаторам торгів рекомендації задля попередження можливих зловживань. А у Київській обласній військовій адміністрації наголошують, що вже визначено підрядні організації, з якими не будуть продовжувати договори на проведення відновлювальних робіт.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що українські держкомпанії витрачають мільйони на підозрілих тендерах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: