«Тарзанка» та батути: чи безпечно розважатись на атракціонах у міських парках Дніпра

На що потрібно звертати увагу відвідувачам міських парків, яки хочуть покататися на атракціонах? Фахівці Державної служби праці рекомендують: в першу чергу — на зовнішній вигляд атракціонів. Це і якість фарбування, огорожа, наявність та розміщення нормативних документів, зокрема — правил безпечного користування атракціонами. Також має бути «Акт про відповідність атракціону вимогам безпечної експлуатації». Оператор (співробітник), який здійснює експлуатацію атракціону, повинен мати копію цього документа та надати його відвідувачу у разі потреби.

Журналісти «Наше місто» продовжують з’ясовувати — чи відповідають атракціони у наших парках правилам техніки безпеки.

«Зелений Гай»: повірьте на слово, документи – тільки поліції

Кілька тижнів тому у парку Зелений Гай дитина застрягла на популярному атракціоні «Тарзанка». На щастя, все закінчилося благополучно, але виникло питання, наскільки безпечні атракціони у цьому парку?

«Тарзанка»: технічно атракціон у доброму стані. Перед користування проводять інструктаж з використання. Нам пояснили, за яких умов можна застрягти на тарзанці: обривається трос або не доїхали, і тоді певний механізм автоматично повертає людину на початок. Страховки вистачало на декількох людей та різного розміру від дитячого до дорослого.

На жаль, ми не змогли побачити документи на атракціон, так як, за словами інструктора, адміністрація парку збирає їх і зберігає у себе.

Ціна: для дітей – від 50 до 100 грн (залежно від кількості кругів). Для дорослих – від 100 до 200 грн.

Батут кольоровий великий: поряд огорожі немає. Поруч немає стенду із дозвільною документацією. Таблиця з правилами безпеки знаходиться на самому батуті. Стан і якість гуми – задовільний, фарба не облізла. Ціна – 100 гривень.

Батут кольоровий маленький: огорожі поруч немає. Правил безпечного використання немає. Стан і якість гуми – задовільний, фарба не облізла. Ціна – 50 гривень.

Батут чорний круглий: огорожі поруч немає. Батут огороджений сіткою. Стенду з правилами безпеки та дозвільною документацією немає. Стан і якість гуми – задовільний. Ціна – 20 гривень за 10 хвилин.

Батут чорний великий: огорожі поруч немає. Батут огороджений сіткою. Збоку на стінці батуті знаходиться три брошури: із зазначенням найближчих укриттів, з правилами безпеки на батуті, з рекомендаціями правил безпеки в парку. Стан і якість гуми – задовільний. Ціна – 50 гривень за 10 хвилин.

Батут “Jump”: огорожі поряд немає. Поруч знаходиться стенд із правилами безпеки на батуті. Якість гуми і мотузок, що утримують, – задовільна. Ціна – 100 гривень.

Дитячий паровозик: стан – задовільний. Свіже фарбування. Ціна – 80 гривень.

Дитячий картинг: стан машин – задовільний. Облізлої фарби чи підбитих машин – немає. Ціна варіюється від 100 до 120 гривень (залежно від машини).

Ми поцікавилися у адміністраторів атракціонів, чи є в наявності дозвільні документи та сертифікати. Вони, у свою чергу, повідомили, що вся документація знаходиться у адміністрації парку. Там нам повідомили про те, що на даний момент людина, яка відповідає за дані документи, відсутня і попросили нас приїхати в інший день.

Ми приїхали у інший день. Адміністрація парку нас повідомила, що у них є всі документи, але вони не зобов’язані їх показувати, та як на розважальних точках повинен бути куточок споживача. І всі охочі ніби можуть переглянути документи, тому після діалогу з адміністратором ми повернулись до атракціонів та їх операторів.

Першою локацією були батути нам ще раз сказали що документи є, але хто ви такі і чого ми повинні комусь щось показувати, після нам розповіли щоб без власника який знаходиться за кордоном нічого не покажуть. Про декларацію робітники нічого не чули і не ознайомлені з нею. Другою локацією обрали дитячі електромобілі. Менеджер повідомив що також не ознайомлений з декларацією про технічний стан, але всі документи є. Проте показати він може їх тільки при співробітнику поліції, а нам як простим споживачам ні.

Відвідувачі парку, з якими ми змогли поспілкуватися, говорять, що на атракціонах катаються не часто і особливої уваги на їх технічний стан не звертають.

«Каталися на «Зіплайні» минулими вихідними, всім дуже сподобалось», – ділиться враженнями Марія, що відпочиває в парку з друзями.

Начебто з ними все добре, сподіваюсь, що тут стежать за цим. Візуально дивлюсь, але перевірити, звісно, не можу», – говорить дніпрянка Дар’я.

Міський молодіжний парк дозвілля та відпочинку “Новокодацький” є чудовим місцем для сімейного відпочинку з дітьми або просто вечірніх прогулянок. Як і в більшості інших паркових зонах Дніпра, тут є атракціони, безпеку яких ми і вирішили перевірити.

Спочатку ми хотіли побачити документи, що дозволяють експлуатацію того чи іншого атракціону, тобто яки підтверджують, що технічний стан відповідає нормам. Відвідувач просто так не зможе переконатися у безпеці особисто, бо на руках у працівників жодних документів не було. Касир Людмила, повідомила нам, що всі документи знаходяться в адміністрації, але у вихідні вона не працює. Документи ми все ж таки побачили – у понеділок. Дуже сподіваємося, що адміністрація вже подбала про те, щоб їхні копії були біля кожного атракціону.

 

Стосовно зовнішніх характеристик, відзначаємо хороший стан водного атракціону але досить брудну воду. Також ми стали свідками процесу зарядки цих пристроїв. Тут виникає питання до того на скільки це безпечно, адже усе це відбувається прямо на воді, без будь-яких огорож. Тобто, якщо дитина випадково піде надто близько, її може вдарити струмом. Коштує така розвага 50 гривень за 30 хвилин. Допустимий вік від 4 до 12 років, але якщо з батьками, дозволяється кататися дітям молодшого віку.

На території парку три працюючи батути, які перебувають у нормальному стані. Жодних потертостей або тим паче дірок не було.

Два батути розраховані на дітей віком від 4 до 12 років, проте як і з водними атракціонами, якщо батьки підуть разом з дитиною, на вік не дивляться, ціна 50 гривень на 20 хвилин. На третьому батуті більше орієнтуються за вагою, максимально допустима – 100 кілограм. Ціна 50 гривень за 10 хвилин.

Також у парку є атракціон «Стрибки на батуті з резинкою». Відповідальний Кирило розповів, що сюди допускаються діти віком від 2 років і до 35 кілограм. Ціна такої розваги 100 гривень за 3 хвилини. тракціон виглядає безпечним, троси у гарному стані.

Анастасія та Ганна розповіли, що досить часто гуляють парком і ніколи не стикались із проблемами технічного характеру, такими як поломка атракціонів чи проблемою з управлінням.

— Відвідуємо парк досить часто, – діляться вони. – Все влаштовує. Завжди чисто, все працює, жодних проблем особисто не помічали. Тут затишно і є де погуляти з дитиною.

В парку є також непрацюючі атракціони, які просто перекриті ізолентою. Так, наприклад, ще кілька років тому тут функціонував мотузковий парк, зараз, на жаль, тут покататися не вийде. На території висять відповідні таблички із зазначенням того, що знаходиться поряд небезпечно. Проте прямо територією колишнього атракціону спокійно ходять люди з дітьми, тому що тут немає жодних огорож. Зазначимо, що конструкція вся переламана, десь стирчать дерев’яні сходи, а десь зіпсований канат і взагалі звисає прямо над головою. Погодні умови також відіграють свою роль у руйнуванні доріжки, тому варто звернути на це увагу та не пускати своїх дітей близько до цієї споруди.

Також раніше тут працював дитячий паровоз, сьогодні на ньому покататися не вийде. Проте до безпеки тут підійшли краще, він огороджений парканом, тому потрапити на територію так просто не вийде.

— До працюючих атракціонів питань немає, – зазначає відвідувачка парку Ніна. – Досить часто тут з родиною гуляємо. Єдине, прикро, те, що нові майданчики будуються, а ось старі зовсім не ремонтують.

Марія і Максим побували в цьому парку вперше і залишилися цілком задоволені. Марія приїхала до Дніпра з міста Рівне. Розповіла, що відвідала вже всі міські парки, а Новокодацький був останнім у списку.

«Приємна атмосфера, навколо бігає багато задоволених дітей, немає маргіналів, чисто та затишно, є де посидіти та розслабитись на вихідних. Приємно порадувала чистота, немає пляшок і бичків, що валяються прямо під ногами, не у всіх скверах і парках так стежать за цим», – додала дівчина.

За матеріалами Наше Місто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: