Тариф на світло у вересні: скільки українці платитимуть

У вересні українці платитимуть за електроенергію за тим самим тарифом, що й у серпні. Він становить 2,64 грн за кВт*годину – незалежно від обсягу споживання.

Ба більше, повідомив в ефірі телемарафону міністр енергетики Герман Галущенко, планується не змінювати цей тариф до закінчення опалювального сезону 2023-2024 рр., тобто до березня-квітня.

“Поки що не плануємо чергове збільшення тарифу. Ми дуже сподіваємося, що з цим тарифом пройдемо весь опалювальний сезон”, – сказав міністр.

Водночас він наголосив: підвищення вартості електрики було вимушеним заходом. На такий крок, за його словами, влада пішла задля отримання додаткових коштів на ремонт енергосистеми, пошкодженої російськими атаками.

“Всі розрахунки показували: ми не зможемо максимально відновити систему до наступної зими. І, відповідно, провести наймасштабнішу ремонтну кампанію та підтримати генерацію”, – пояснив міністр.

Можна платити менше

Втім українці можуть платити за світло значно менше – 1,32 грн за кВт*годину. Однак лише за електрику, спожиту в період з 23:00 до 7:00 ранку. Для цього необхідно встановити двозонні лічильники, які працюють за принципом “день – ніч”. Тобто електроенергія вдень дорожча, а вночі дешевша.

Для прикладу візьмемо сім’ю із трьох осіб, які живуть у квартирі з електроплитою і бойлером та споживають 300 кВт-год електроенергії на місяць. Якщо у них немає двотарифного лічильника, весь цей обсяг оплачується за денним тарифом (2,64 грн) – 792 грн.

Якщо половина споживаної електроенергії витрачатиметься вночі (наприклад, лише в цей час вмикатимуться бойлер, пральна та посудомийна машини, хлібопічка та інші енерговитратні прилади), то 200 кВт будуть оплачуватись за нічним тарифом (1,32 грн). За споживання з 23:00 до 7:00 до цього часу доведеться заплатити 264 грн, і стільки ж за денне. Тобто у сумі 528 грн.

Так, лише за один місяць можна заощадити понад 260 грн. Окупність двозонного лічильника вартістю 3000 грн за такого споживання становитиме близько року, після чого почнеться чиста економія. Також важливо враховувати, що якщо тарифи все ж таки підвищать, то термін окупності скоротиться.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: