Стрес від вибухів у домашніх тварин. Як запобігти – розповідають дніпровські фахівці

Шоковий стан, захворювання та випадіння шерсті. Стрес від вибухів у тварин може спровокувати різні хвороби, розповідає ветеринарний лікар Іван Васильєв. Гая Саркісян, власниця кота на прізвисько Марсель розповідає: з літа минулого року від стресу він кусає собі лапу. Тварини стресують більше, якщо беруть приклад з поведінки господаря, сказав  зоопсихолог Сергій Тинина.

Подивитися відео можна нижче:

Гая Саркісян – власниця кота на прізвисько Марсель. Розповідає, з літа минулого року він почав реагувати на повітряні тривоги та вибухи. Від стресу, каже жінка, кусає собі лапу.

Мабуть, він відчував нашу тривогу, якраз влітку почалися такі обстріли нашого міста. Прокинутись вночі, зібратися, взяти котика, спуститися сходами, пройти до сховища — це також тривожна річ”, — каже жінка.

Гая говорить: лікування обходиться дорого: одне обстеження у ветеринара коштує до тисячі гривень. Понад рік під час рецидивів Марселю необхідні заспокійливі ліки.

Ветеринар Ігор Лашин каже, з перших днів повномасштабної війни попит на ці медикаменти великий. Кожна тварина по-різному реагує на стрес.

“Це може тривати одну добу, а може й рік та півтора. Я пам’ятаю собаку з-під Бахмута, власника цієї собаки, на жаль, вбило. Собака дуже сильно перестресувала й відгризла собі половину кінцівки… Потім її вивезли волонтери, привезли до нас в клініку й нам довелося ампутувати кінцівку”, – говорить фахівець.

Що розповідають власниці тварин

Оксана – власниця собаки породи курцхаар. Каже, її тварина почала реагувати на гучні звуки. Психологічний стан погіршився після влучань російських ракет у сусідні будинки.

Він став більш наляканим, погано спить вночі, від кожного звуку, чого не було раніше, біжить в коридор і кличе господарку ховатися”, – зазначає вона.

В Анастасії Грицюк кішки під час повітряних тривог ховаються у квартирі та лякаються різких звуків. А собака, каже жінка, став більш агресивним.

Я не можу з ним нормально гуляти на вулиці, якщо він чує десь тривогу, він починає шукати, він починає вставати отак в стійку”, – каже Анастасія.

Що радять фахівці

Тварини стресують більше, якщо беруть приклад з поведінки господаря, розповідає зоопсихолог Сергій Тинина. Додає: аби допомогти тварині легше пережити стресові ситуації, треба зрозуміти її темперамент та звички.

Зоопсихолог Сергій Тинина

Ви не зможете заспокоїти, коли кричите. Ні в якому разі не кричати. Чим тихіше емоційний стан, тим більше заспокоює. Якщо тварина, шукає собі місце, де сховатися, – не намагайтесь витягнути з цього стану. Краще створіть умови, де ви можете все середовище з собою забрати і перенести в інше місце”, – радить фахівець.

Ветеринарний лікар Іван Васильєв

У стресових ситуаціях тварина діє рефлекторно, розповідає ветеринарний лікар Іван Васильєв. Тому може травмувати як себе, так і господаря. Також стрес може спровокувати різні захворювання: випадіння шерсті, додає ветлікар.

Є нашийники, є таблетки, суспензії, навіть зараз є у вигляді фумігатора. Комусь він підходить, комусь не підходить. Комусь потрібно вже хіміотерапевтичні препарати, щоб дуже швидко, сильно, знизити активність нервової системи до норми”, – говорить ветлікар.

Неправильно підібране заспокійливе може погіршити стан тварини, каже ветеринар. Він радить власникам не займатися лікуванням самотужки, а звернутись до спеціалістів.

За матеріалами Суспільне

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: