Соціальна допомога і пенсія: хто з українців може претендувати на 2 виплати одразу

В Україні деякі особи можуть претендувати на отримання соціальної допомоги та пенсії одразу ж. Зокрема, це пов’язано з певними обставинами у дитинстві.

Про це повідомили в ПФУ (Пенсійний фонд України). «Особа з інвалідністю з дитинства, якій інвалідність встановлено у віці до 18 років та яка отримує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», може отримувати за наявності права і пенсію у зв’язку з втратою годувальника», – йдеться в повідомленні.

Особи, яким встановили наявність інвалідності до 18 років, мають право на соціальну допомогу у розмірі:

  • особам з інвалідністю з дитинства I групи — 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наразі 2 093 грн);
  • особам з інвалідністю з дитинства II групи — 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наразі 1 674,40 грн);
  • особам з інвалідністю з дитинства III групи — 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наразі 1 255,80 грн);
  • на дітей з інвалідністю віком до 18 років — 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (наразі 1 465,10 грн).

Раніше повідомлялося, що в 2023 році в Україні внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть отримати виплати на проживання від держави. Допомога фіксована і не залежить від матеріального стану та прибутків громадян.

На допомогу мають право претендувати лише ті українці, які стали на облік ВПО. Для отримання допомоги не потрібно підтвердження свого матеріального стану, а лише довідка про те, що громадянин є внутрішньо переміщеною особою.

За матеріалами  OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: