Сьогодні Верховна Рада розгляне можливість ухвалення законопроекту, який передбачає звільнення забудовників від сплати пайової участі за зобов’язаннями 2020 року. Незважаючи на те, що інститут пайової участі було ліквідовано у 2021 році, певна категорія забудовників так і не погасила свої борги. Про це розповіла на своїй фейсбук-сторінці нардепка від “Слуг народу” Ганна Бондар, повідомляє 49000 з посиланням на «Наше місто».
Вона повідомила про включення до порядку денного засідання Верховної Ради 21 серпня законопроекту №9549. Цей законопроект спрямований на спрощення процедури надання земельних ділянок для розвитку цифрової інфраструктури в Україні.
«21 серпня в Раду виносять законопроєкт №9549, в якому є три правки 165, 166 і 167, якими забудовників звільняють від сплати пайової, яку вони мали сплатити у 2020 році. Тобто, пайову скасовували у 2021 році. А це про боржників», – написала нардепка.
За її словами, у документі мовиться, що “не допускається відкриття проваджень по несплаті пайової у 2020 році”, а “відкриті провадження підлягають закінченню”. Ці гроші мають отримати громади.
Громадська ініціатива “Голка” зауважила, що містобудівну “реформу” 5655, головною авторкою якої є Олена Шуляк (голова партії СН), президент Зеленський не підписав.
До 2021 року суб’єкти господарювання, які здійснювали будівництво житлових та промислових об’єктів, були зобов’язані сплачувати до місцевих бюджетів пайові внески. Розмір таких внесків становив 10% від вартості житлової забудови та 4% від вартості об’єктів промисловості. Зазначені кошти використовувалися для фінансування проектів, спрямованих на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів, зокрема, для будівництва та ремонту дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, інженерних мереж, вулиць тощо.
Проте у 2019 році Рада проголосувала, а Зеленський підписав законопроєкт, який скасував обов’язок забудовників сплачувати до бюджетів територіальних громад пайові. Автором законопроєкту була Олена Шуляк.