Скільки доведеться заплатити за електроенергію за листопад: українцям озвучили тариф

У листопаді українці сплачуватимуть за електрику 2,64 грн за кіловат-годину – причому незалежно від обсягу споживання. Таким же був тариф і в попередні місяці – й очікується, що він залишиться на цьому ж рівні до закінчення опалювального сезону 2023/2024. Таким чином, при споживанні, наприклад, 239 кВт*год сума у платіжках становитиме 630,96 грн.

Втім, рік тому за споживання такого ж обсягу електроенергії платити потрібно було значно менше. Річ у тім, що тоді діяли старі тарифи – які, до того ж, залежали від кількості спожитого ресурсу.

Зокрема, за умови споживання до 250 кВт*год струму на місяць кожна кіловат-година коштувала 1,44 грн. Якщо ж було спожито більше ніж 250 кВт*год – 1,68 грн. Таким чином, у листопаді 2022-го за споживання тих же 239 кВт*год платити треба було 344,16 грн.

Поки що підвищення не планується

Втім, поки що у планах влади підвищення тарифів на світло немає. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, очікується, що поточний тариф діятиме до закінчення опалювального сезону 2023/2024. Тобто, до березня-квітня.

Річ у тім, повідомив він, що до кінця грудня 2023 року в Україні діє положення про покладання спецобов’язків на учасників ринку електроенергії (ПСО) стосовно забезпечення доступною електроенергією населення. І дію цього режиму мають намір продовжувати.

«Ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється», – сказав міністр.

За матеріалами OBOZ.UA.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: