Штрафи за ігнорування повісток та порушення мобілізаційних законів зростуть до 204 тисяч грн

10-11 квітня 2024 року Верховна Рада України планує розглянути законопроект, який значно збільшить штрафи за неявку за повісткою до ТЦК та інші порушення мобілізаційних законів. Про це повідомляє 49000 із посиланням на Судово-юридичну газету.

ВР збирається розглянути законопроект 10379 про внесення змін до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення від Кабміну, підготовлений Міноборони. Про те, що законопроект 10379 внесений до попереднього порядку денного – повідомляють народні депутати.

Даний законопроект будуть розглядати разом із законопроектом Уряду про посилення мобілізації 10449.

Законопроектом 10379 передбачається, що відмова від проходження медичного огляду буде прирівняна у статті 336 Кримінального кодексу до ухилення від мобілізації, що карається позбавленням волі від 3 до 5 років.

Також нардепи планують неймовірно збільшити штрафи для громадян, які не з’являються за повісткою до ТЦК й іншим чином порушують закони про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. У мирний час порушення законодавства буде тягнути за собою накладення штрафу на громадян та посадових осіб від 34 000 до 85 000 грн, а під час воєнного стану – від 153 000 до 204 000 грн.

Зміняться строки, протягом яких можна накласти штраф. Так, у КУпАП встановлюється, що адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом 3-х років з дня його вчинення або виявлення.

Також встановлено, що осіб, які порушили законодавство про оборону, військовий обов’язок і військову службу, правила військового обліку, про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, під час дії особливого періоду може бути затримано на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення – до трьох діб.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Рівному проводять перевірку начальника ТЦК через відео, де він на робочому місці цілується з колегами-жінками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: