Що втратив великий бізнес і з чим готовий розлучитися заради перемоги

Незважаючи на колосальні втрати, які зазнає великий бізнес України, більшість його представників продовжують усіляко працювати на перемогу нашої країни.

Як повідомляло українське видання Forbes, цього року Рінат Ахметов втратив уже близько десяти мільярдів доларів – зараз він має близько 4,2 мільярда доларів. Йдеться про ММК ім. Ілліча та «Азовсталь» «Метінвест». Також компанія зупинила найбільше у Європі коксохімічне виробництво – Авдіївський КХЗ. Найбільшою втратою в енергетичному бізнесі є Луганська ТЕС в окупованому місті Щастя, яка забезпечувала майже 10% потужності «ДТЕК-Енерго». «Зелені» втрати склали більше половини потужностей у відновлюваній енергетиці: Ботієвська, Приморська, Орловська ВЕС та Трифонівська СЕС захоплені. Агрохолдинг Ахметова HarvEast втратив понад 80% земельного банку: 90 тисяч га перебувають під окупацією в Донецькій області, а 12 тисяч га потребують обстеження та розмінування у Київській області.

Збитки міноритарного акціонера «Метінвесту» Вадима Новинського склали 2,2 мільярда доларів. Серед втрачених активів — херсонська верф суднобудівної компанії Smart Maritime Group, що залишилася на окупованій території. Також тимчасово не контролює роботу торгових центрів у Мелітополі та Бердянську, майже повністю зруйновано будівлі торгових центрів у Маріуполі та Сєвєродонецьку.

Серед найбільших втрат засновника DCH Олександра Ярославського, який втратив $160 млн, — Кременчуцький НПЗ. Також пошкоджено Харківський аеропорт та Харківський тракторний завод.

Сумарні збитки співвласників фінансово-промислової групи «Приват» Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та Ігоря Палиці оцінюють у $225 млн. Найбільшого удару зазнали частка «Укрнафти», Кременчуцький НПЗ, завод «Нафтохімік Прикарпаття», Дрогобицький станцій та Дрогобицький станцій. Загалом втрати Коломойського оцінюються у 800 мільйонів доларів.

Збитки Віктора Пінчука становили 700 мільйонів доларів. Петро Порошенко втратив 900 мільйонів доларів та статус мільярдера. Лише через руйнування газової інфраструктури втрати Фірташа перевищили півтора півтори мільярди гривень, пояснює DW.

Крім того, з міркувань безпеки в перші тижні війни ми зупинили всі наші азотні заводи, а діяльність порту Ніка-Тера в Миколаєві заблокована. Також наші об’єкти зазнають ракетних обстрілів. Зараз важко оцінювати збитки, які зростають щодня. Впевнений, що це колосальні суми, мільярди гривень”, – повідомив керівник із корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

Співвласники мережі магазинів “АТБ” Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун втратили по $67 млн. Близько двохсот магазинів призупинили роботу. Повністю знищено розподільчий центр на 25 тис. кв. м у Київській області. Ще один розташований на окупованій території Херсона.

Втрати власників мережі «Епіцентр» Олександр та Галина Гереги оцінюють у $60 млн. – йдеться про повністю знищені три та два пошкоджені торгові центри. Колишні власники ТРЦ “Караван” Сергій Хрипков та Андрій Гордієнко втратили відповідно $55 млн і $27 млн. Ексміністр екології та природних ресурсів та колишній власник газодобувної компанії Burisma Микола Злочевський втратив $45 млн. Акціонер агрохолдингу Kernel Андрій Веревський втратив $38 млн, а голова компанії «Фармак» Філя Жебровська втратила $37 млн.

Таким чином, руйнування, заподіяні повномасштабною війною Росії проти України, зробили біднішими за деяких мільярдерів удвічі. АЛЕ є й такі, як Влад Яценко та інші, які не збідніли взагалі.

У той же час Дмитро Фірташ, який перебуває за кордоном, перерахував 308 мільйонів гривень в основному на гуманітарні потреби. Вадим Новинський виділив понад півмільярда гривень на медичне обладнання та медикаменти, продукти харчування, евакуацію біженців.

Бізнес Ахметова передав понад 2,1 мільярда гривень, повідомила DW.

«До цієї суми входить гуманітарна допомога цивільним: продукти, ліки, евакуація, а також підтримка Збройних сил України та тероборони у різних містах: одяг, засоби індивідуального захисту, автотранспорт, дрони, тепловізори, фортифікаційні споруди, аптечки», – розповіла прес-секретар Ахметова Ганна Терехова наголосила вона.

Близько трьохсот мільйонів гривень на різні військові та гуманітарні потреби витратив Фонд Порошенка та пов’язані з ним структури.

«Благодійна допомога надається, незважаючи на арешт рахунків та майна Порошенка внаслідок безглуздих кримінальних справ, порушених проти нього за останні три роки», – зазначили у прес-службі.

Віктор Пінчук виділив понад 730 мільйонів гривень на фінансування постачання броньованих автомобілів, бронежилетів та шоломів, засобів зв’язку, розвідувальної техніки, броньованих машин «швидкої», продукти харчування, медикаменти та засоби гігієни.

«Підприємства, які входять у сферу впливу Віктора Пінчук, дуже багато допомагають місту і будматеріалами, і технікою, і переселенцями, і біженцями. Велика кількість матеріальних ресурсів передається для Збройних Сил, Тилу. Він допомагає не персонально, а своїми підприємствами. І внесок ми бачимо пристойний», – заявив Дніпровський міський голова Борис Філатов.

Але, як свідчить практика, в повному обсязі великі бізнесмени повелися адекватно ситуації у країні, надаючи їй всебічну підтримку. Як не всім війна як принесла збитки, а й стала джерелом збагачення. Використовуючи вплив у політиці та кримінальних сферах, економіці та правоохоронних органах, інші персонажі почуваються комфортно та у важкий для всіх українців час. Про це – у подальших матеріалах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
Популярні новини
logo-bottom
© 2024, всі права захищені 49000.com.ua
Вгору

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: