Розблокування портів для всіх видів продукції дасть Україні до 20 мільярдів, – Гусак

Зернова угода у її минулому вигляді була недостатньою та недосконалою, адже через обмеження експорту України лише сільськогосподарською продукцією наша економіка втратила приблизно в 10% валового внутрішнього продукту. Тому необхідно зараз добитися розблокування портів для всіх видів продукції. Про це заявив генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак.

«Втрата 10% ВВП в цифрах — це 15-20 мільярдів доларів валютної виручки, та 100-150 мільярдів гривень втрачених податків. Для порівняння, це співставно з загальним бюджетом України на освіту. Тому, безперечно, не варто обмежуватися лише зерном», — переконаний Гусак.

Він підкреслив, що через Зернову угоду Росія фактично узаконила свій контроль над українським експортом і досягла легітимізації фактично піратства на морі. Водночас, Україна втратила можливість нормального функціонування економіки, а імпортні товари стали дорожчими через ускладнену логістику.

«Останнім часом курс гривні був стабільним завдяки зваженим діям економічного блоку українського уряду, а також за рахунок допомоги міжнародних партнерів. Але забезпечення вільного морського експорту всіх видів продукції є надзвичайно важливими для забезпечення нормального функціонування економіки України, забезпечення валютних надходжень, робочих місць та сплати податків. Крім того, це знизить ціни на імпортні товари – адже є багато видів продукції, які ефективно возити морем. І коли порти буде розблоковано, це спричинить зменшення вартості доставки певних видів імпортної продукції. І ціна питання тут дуже вагома», — резюмував Гусак.

Як відомо, раніше американський дипломат Курт Волкер закликав країни НАТО давати військову відповідь у разі, якщо РФ атакуватиме комерційні судна у міжнародних водах Чорного моря – адже це є актом піратства.

У свою чергу віце-прем’єр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков заявив, що Україна потребує вільного морського експорту, і закликав міжнародну спільноту об’єднатися для розблокування українських портів.

За матеріалами OBOZREVATEL.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Рекламні блоки дають нам змогу залишатися незалежними ЗМІ, а вам - отримувати найсвіжіші новини під ними. Scroll down!

Приєднуйтесь також до 49000 в Google News. Слідкуйте за останніми новинами! Приєднатися
logo-bottom
© 2023, все права защищены 49000.com.ua
Наверх

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: