В одному з реабілітаційних центрів Дніпропетровської області впровадили новаторський підхід – пневматичного робота. Цей пристрій призначений для відновлення функцій пальців і кисті після черепно-мозкової травми, інсульту або підриву на міні, – повідомляє сайт «Наше місто».
Робот-тренежер – пристрій для відновлення функцій травмованих рук. Він складається з двох рукавичок, одна з яких оснащена сенсорами, а інша – пневматична. Тиск роботизованої руки стимулює і рухає пальці ураженої кінцівки.
Одна з пацієнток реабілітаційного центру – 8-річна Адріана. Дівчинка з дитинства хворіє на ДЦП і її ліва ручка обмежено рухлива у суглобі. Вже тиждень Адріана проходить реабілітацію за допомогою пневматичної роботизованої руки. Таким чином терапевти сподіваються відновити рухи в ослаблених кінцівках дитини.
Рукавичка із сенсором одягається на сильнішу руку, а пневматична – на слабшу. Сенсорна рукавичка «тренує» і керує слабшою рукою, оскільки на другу, пневматичну рукавичку подається тиск, що стимулює пальці стискатися та розтискатися.
Дівчинка говорить, що пристрій допомагає їй брати до руки невеликі речі.
Рукавички підбирають відповідно до розміру рук пацієнта. Сама процедура триває близько 30 хвилин. Після цього дівчинка виконує інші рухи, вже без тренажера. Загальна тривалість курсу – 10 днів.
«У результаті ми очікуємо отримати активне згинання та розгинання руки. Дівчинці мають бути доступні усі захвати. Це шаровий захват, циліндричний, захват двома пальцями або пінцетний захват, захват трьома пальцями, який потрібен у навчанні дітям», – пояснює Тетяна Животова, фізична терапевтка.
Також у центрі проводять велику кількість інших реабілітаційних комплексів. Зазвичай на безоплатній основі: коштами НЦЗУ та благодійних фондів. Лише 5% пацієнтів реабілітуються за власні кошти. Основні напрямки діяльності центру – фізична терапія, ерготерапія, психотерапія.
«Серед психотерапії – є арт-терапія, є сенсорно-інтеграційна терапія. Крім того, у нас є терапія мови і мовлення – це заняття з логопедом, з дефектологом, логопедичний масаж. Є ще різні інтеграційні послуги: заняття з деревообробки, кераміки, кулінарії», – розповідає Ольга Зєлєніна, медична директорка «Іоаннів центр».
Центр щорічно надає допомогу близько 1500 пацієнтам. У перспективі медичний персонал планує впровадити роботизований реабілітаційний комплекс «Локомат» з метою забезпечення максимально можливої кількості осіб необхідною допомогою.
Детальніше можна подивитися у відео нижче :
За матеріалами Наше Місто